Skip to content Skip to footer

Powstał Crédit Agricole Auto Bank

Wraz z narodzinami CA Auto Bank otwiera się nowy rozdział mobilności w Europie. CA Auto Bank to międzynarodowa grupa bankowa prowadząca działalność w 17 krajach europejskich i Maroku. Nowy Bank, kontrolowany przez Crédit Agricole Consumer Finance (będący częścią Crédit Agricole S.A.), jest owocem ogłoszonych w 2021 roku porozumień pomiędzy francuską Grupą a firmą Stellantis, w ramach reorganizacji partnerstwa finansowego obu firm.

Celem CA Auto Bank jest zdobycie pozycji wiodącego niezależnego, wielomarkowego gracza w zakresie finansowania pojazdów oraz w sektorze mobilności. Bank, który zachowa swoją europejską siedzibę w Turynie, jest silnie obecny na arenie międzynarodowej. Jego celem jest osiągnięcie co najmniej 10 miliardów euro outstandingu do 2026 r. oraz posiadanie do 2030 roku portfela nowych pojazdów, w którym 80% będą stanowiły „zielone” pojazdy ekologiczne.

Utworzony 4 kwietnia 2023 r. CA Auto Bank stanowi jeden z filarów strategii CA Consumer Finance: Grupa dąży do tego, aby stać się europejskim liderem w dziedzinie zielonej mobilności, dzięki pełnej gamie rozwiązań dostarczanych przez jej spółki zależne i zaprojektowanych tak, aby zaspokoić wszystkie potrzeby klientów. CA Auto Bank, który pozycjonuje się jako nowy „Bank Mobilności dla Lepszej Planety”, zamierza przewodzić transformacji branży energetycznej, czyniąc dostęp do pojazdów o zerowej i niskiej emisji coraz bardziej powszechnym i przystępnym dla wszystkich odbiorców.

W nowej odsłonie Bank udostępnia kompleksową ofertę finansową, ubezpieczeniową oraz wynajmu dzięki współpracy z ponad 30 prestiżowymi markami, aktywnymi na różnych obszarach mobilności. W składzie marek współpracujących z Bankiem znajdują się te najbardziej kultowe, jak Ferrari, Tesla, Mazda, Aston Martin, McLaren, Lotus i Morgan jak  i najnowsze marki na rynku m. in. VinFast, DR Automobiles, Aiways, XEV, ElectricBrands oraz Invicta Electric, aktywne na rynku elektryków i nie tylko. Dołączy do nich  również wielu Dealerów i dostawców różnych marek w tym dealerów sieci Stellantis, których Bank będzie nadal wspierał jednak już nie jako tzw. Bank Captive.

CA Auto Bank jest również aktywny w świecie jednośladów, obok Harley-Davidson, Royal Enfield, Fantic Motor, Vmoto Soco i CAKE; w świecie kamperów i przyczep we współpracy z Erwin Hymer Group, Groupe Pilote, Groupe Rapido, Knaus Tabbert, Concorde i Carthago oraz w świecie lekkich i ciężkich pojazdów użytkowych, z Ford Trucks i BMC Trucks.

Więcej partnerstw zostanie ogłoszonych w najbliższej przyszłości. Oprócz zacieśniania współpracy z obecnymi partnerami, Bank będzie inicjował nowe partnerstwa przy wsparciu Crédit Agricole. Bank będzie stopniowo rozszerzał swój zasięg na wszystkie sektory mobilności, w tym pojazdy wodne i rolnicze.

CA Auto Bank będzie kontynuował proces transformacji elektrycznej, który doprowadził firmę do przyjęcia strategii ESG (Environmental, Social and Governance) opartej na zasadzie „tworzenia każdego dnia rozwiązań mobilnych dla lepszej planety”. W tym celu Bank oferuje szeroką gamę elastycznych produktów finansowych, których celem jest zachęcenie do nabycia nowych pojazdów.

Równolegle do powyższych działań, spółka Drivalia zajmującą się mobilnością w ramach grupy CA Auto Bank, będzie kontynuowała rozwój mobilnych rozwiązań dsprzeyjających ekologicznemu użytkowaniu pojazdów. Drivalia zapewnia szeroką ofertę produktów leasingowych, wynajmu i planów mobilności: od współdzielenia samochodów elektrycznych po subskrypcje i wynajem samochodów na dowolny okres. Firma będzie nadal inwestować w swoją infrastrukturę elektryczną, która do 2026 roku będzie miała 3500 stacji ładowania w całej Europie oraz we flotę, która w ciągu trzech lat osiągnie 200 000 pojazdów, z czego 55 procent będą stanowić modele w pełni elektryczne i PHEV.

Ponadto, w nadchodzących miesiącach CA Auto Bank zaplanował przejęcie – pod warunkiem uzyskania zgody właściwych organów – działalności ALD w Irlandii i Norwegii oraz spółki LeasePlan w Czechach i Finlandii, co pozwoli Bankowi i Drivali dalej rozszerzać swój europejski zasięg, powiększając swoją flotę o łącznie ponad 70 000 pojazdów.

Nowe technologie i digitalizacja to kluczowe narzędzia w działalności CA Auto Banku. Bank, który jest w pełni cyfrowy, stworzył zintegrowaną sieć najnowocześniejszych platform, rozwijanych z perspektywy omnichannel i wykorzystywanych we wszystkich krajach europejskich, w których działa Grupa. CA Auto Bank będzie korzystał ze stałego rozwoju narzędzi finansowych i ubezpieczeniowych, a także z nowych systemów płatności – jak w przypadku CA Auto Pay, platformy zarządzającej planami typu „kup teraz – zapłać później”, kredyt natychmiastowy czy split payment.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment