Sylwetki

Powrót „Milionerów”

Bardzo zależało nam na tym, aby powrócić z klasyczną, kultową wręcz wersją Milionerów, która opiera się na genialnych, choć prostych zasadach. Ta prostota umożliwia wydobycie w czasie gry wspaniałych, porywających emocji – od niepewności, przez radość, euforię, zawód i smutek – mówi w rozmowie z Business Journal Jan Kępiński, producent Milionerów, właściciel Jake Vision.


Już dzisiaj, premierowy odcinek kultowego programu – Milionerzy. Widzowie TVN musieli na jego wznowienie czekać blisko 7 lat, zaś od premiery – 18 lat. Dla stacji TVN program wyprodukuje firma Jake Vision, zarządzana przez uznanego producenta Jana Kępińskiego – Gusta widzów rządzą się swoimi prawami i podlegają, jak wszystko w rozrywce, pewnym modom. Cierpliwie czekaliśmy na moment, kiedy rynek nasyci się produkcjami o innym charakterze, a widzowie zatęsknią za inteligentną rozrywką na najwyższym poziomie. Robimy dla nich program z klasą i historią. Program jedyny w swoim rodzaju – podkreśla producent, który wcześniej w stworzył ponad 500 odcinków teleturnieju.


Zasady bez zmian
Zasady Milionerów A.D. 2017 pozostaną takie, jak w pierwszej serii. – Bardzo zależało nam na tym, aby powrócić z klasyczną, kultową wręcz wersją, która opiera się na genialnych, choć prostych zasadach. Ta prostota umożliwia wydobycie w czasie gry wspaniałych, porywających emocji – od niepewności, przez radość, euforię, zawód i smutek. Pozostawiliśmy wszystkie trzy legendarne koła ratunkowe: pół na pół, pytanie do publiczności i telefon do przyjaciela. Bez nich Milionerzy nie byliby tacy sami – mówi Jan Kępiński.

Program będzie niewątpliwie hitem wiosennej ramówki TVN, bowiem emitowany będzie cztery razy w tygodniu w wieczornym „primetime” tzn. w czasie największej oglądalności, od poniedziałku do czwartku.- Do wiosennej edycji Milionerów zgłosiło się tysiące chętnych, spośród nich na kolejne transze nagrań nasza doświadczona redakcja castingu wybiera uczestników, którzy pojawiają się w studiu i rywalizują w konkurencji ,,Kto pierwszy, ten lepszy”. Podobnie jak w poprzednich edycjach – zwycięzca tej konkurencji zasiada na przeciwko Huberta Urbańskiego i gra o milion złotych – sumuje Jan Kępiński.


Dalsze plany
Firma Kępińskiego, Jake Vision w swoim portfolio ma tak wielkie formaty jak „Agent: Gwiazdy”, „Milionerzy”, „Bake Off – Ale Ciacho”, które będą emitowane w ramówce wiosennej. Poza tym firma produkuje także mniejsze formaty dla kanałów tematycznych, w tym np. znakomicie przyjęty, innowacyjny program ,,Być jak…” z Przemkiem Kossakowskim, programy dedykowane stworzone na miarę dla reklamodawców. – Pracujemy nie tylko nad programami rozrywkowymi, ale także od niedawna tworzymy serię dokumentalną, która na razie jeszcze jest tajemnicą. Ogromnym sukcesem były nasze kulinarne programy „Top Chef” i „Hell’s Kitchen”, które mamy nadzieję niebawem wrócą na antenę tak jak Milionerzy czy Agent. O wielu naszych projektach nie chcemy jeszcze mówić – podkreśla producent – Mogę zdradzić, iż niebawem trafi do sprzedaży wyprodukowane przez nas DVD z Anną Lewandowską i treningami ciążowymi – ujawnia producent. Warto zatem zadać pytanie czy w polskich stacjach telewizyjnych możemy spodziewać się nowych formatów, nieznanych jeszcze na rodzimym rynku? – Oczywiście. Widzowie są nienasyceni, oczekują od producentów jakości, dobrej rozrywki, emocji, śmiechu, zabawy, tematów do rozmów. Spodziewam się wielu wyzwań w nadchodzących miesiącach!


Nie tylko TV
Firma Jake Vision produkowała również dla stacji Polsat, m.in. jeden z najbardziej popularnych Talent Show w historii polskiej telewizji „Must Be The Music”. To właśnie ten program był dla wielu dzisiejszych gwiazd pierwszym krokiem ku zawrotnej karierze. To scena MBTM wyznaczyła ścieżki suckesu Enej, Oberscheisen. Jake Vision jest również wydawcą zespołu LemON, który dzięki zwycięstwie w MBTM odniósł ogromny sukces. – Zespół LemON w ciągu ostatnich 4 lat stworzył prawie 10 przebojów, które zna cała Polska,a jednocześnie płyty zespołu zostały docenione przez branże i nominowane do Fryderyków. LemON ma na koncie 3 złote płyty i dwie platynowe. W tej chwili zespół pracuje nad swoją kolejną płytą, której premiera zaplanowana jest na wiosnę – zaznacza Jan Kępiński.

Premiera Milionerów już dziś (9 lutego), o 20:55 w TVN

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.