Skip to content Skip to footer

PMM: Ceny PKP powinny być niższe

„W najbliższych dniach będę rozmawiał z kierownictwem Ministerstwa Infrastruktury i na pewno na tym poziomie, na jakim dzisiaj ceny są one nie pozostaną. Jesteśmy w okresie wysokiej inflacji i nie chcę, żeby różne części gospodarki narodowej, w tym przypadku (…) komunikacja kolejowa, żeby dokładały cegiełkę do tej inflacji. Robimy wszystko żeby inflację zdusić” – powiedział premier, zapytany o możliwość obniżki cen biletów na kolej.

„Będę domagał się o kierownictwa Ministerstwa Infrastruktury zdecydowanych działań oszczędnościowych we wszystkich spółkach PKP, po to, by doprowadzić do jak najniższych cen biletów. Na ile one będą niższe – dzisiaj tego nie przesądzam. Ta decyzja zapadnie po dyskusji z kierownictwem Ministerstwa Infrastruktury” – dodał.

PKP Intercity zdecydowało o podniesieniu cen biletów od 11 stycznia. Ceny bazowe biletów jednorazowych w poszczególnych kategoriach pociągów wzrosły średnio w wysokości: 17,8 proc. dla kategorii EIP; 17,4 proc. dla kategorii EIC i 11,8 proc. dla kategorii TLK/IC. Średnio o 10 proc. wzrosły również ceny biletów odcinkowych.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment