AktualnościGospodarka

PGS ze wsparciem dla szpitali

Polska Grupa Supermarketów, właściciel marek Top Market, Delica i Minuta8, dołączyła do firm wspierających służbę zdrowia oraz lekarzy podczas epidemii COVID-19. W zeszłym tygodniu PGS wysłała palety z produktami spożywczymi oraz higienicznymi do wybranych szpitali w województwie mazowieckim.

Michał Sadecki

W związku z trudną sytuacją w służbie zdrowia Polska Grupa Supermarketów przekazała w zeszłym tygodniu liczne zestawy pomocowe w postaci produktów spożywczych oraz higienicznych do czterech mazowieckich szpitali – Centralnego Szpitala Klinicznego MSWIA, który przemianowany został w szpital zakaźny, Wojskowego Instytutu Medycznego, Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie, a także Szpitala Kolejowego im. W. Roeflera w Pruszkowie.

–  Pandemia COVID-19 jest niezwykle trudnym okresem dla milionów Polaków, a w szczególności poważnym wyzwaniem dla niedofinansowanej i przeciążonej służby zdrowia. Chcemy by przygotowane przez nas zestawy pomocowe były zarówno wyrazem podziękowań dla wszystkich pracowników medycznych, jak i realnym wsparciem dla szpitali. – mówi Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów.

PGS zapewnia, że dołoży wszelkich sił by aktywnie działać na rzecz wspólnej walki z COVID-19 w Polsce, a przesłane artykuły są zaledwie pierwszą pulą dostaw w ramach planowanego wsparcia.

–  Polska Grupa Supermarketów pragnie złożyć szczere podziękowania dla wszystkich pracowników medycznych w Polsce za odwagę i oddanie dla zawodu. Choć wszyscy doskonale wiedzą jak zawody pomocowe są ważne dla społeczeństwa, dopiero w czasach kryzysu w pełni doświadczamy ich ciężkiej pracy i zaangażowania, które przekładają się na los milionów obywateli. – dodaje prezes Polskiej Grupy Supermarketów.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.