Zarządzanie

Paul Flanagan na czele TU Euler Hermes

Komisja Nadzoru Finansowego podczas 337 posiedzenia odbywającego się 13 grudnia 2016 roku zatwierdziła Paula Flanagana na stanowisko Prezesa Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Euler Hermes SA. 

Paul Flanagan pracę w Euler Hermes (wówczas Trade Indemnity) rozpoczął w 1991 roku na stanowisku księgowego, a w 1998 roku został mianowany Dyrektorem Finansowym w Euler Hermes w Wielkiej Brytanii. W 2002 roku przejął odpowiedzialność za obszar oceny ryzyka, informacji i szkód. W 2007 roku został awansowany na  CEO Euler Hermes Kanada i przeprowadził się do Montrealu. Do Londynu wrócił w 2010 roku obejmując stanowisko Regionalnego Dyrektora odpowiedzialnego za ocenę ryzyka w Europie Północnej. W tym samym czasie został jednocześnie członkiem Rady Nadzorczej TU Euler Hermes SA, w związku z tym bardzo dobrze zna polską spółkę i realia rynkowe.

Paul Flanagan z pochodzenia jest Irlandczykiem. Przed rozpoczęciem kariery w Grupie Euler Hermes pracował jako księgowy i audytor w firmie Sun Exploration and Production w Londynie – międzynarodowej spółce z sektora energetycznego. Jest certyfikowanym księgowym, dyplomowanym dyrektorem Institute of Directors oraz ukończył studia MBA w obszarze finansów i strategii na Open University.

Towarzystwo Ubezpieczeń Euler Hermes SA od 1998 roku oferuje w Polsce ubezpieczenie należności oraz gwarancje ubezpieczeniowe. Spółka zatrudnia aktualnie ponad 200 osób w biurach w Warszawie, Gdyni, Katowicach, Poznaniu
i Wrocławiu.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.