Sylwetki

Panattoni Europe wzmacnia ekipę

Panattoni Europe rozwija swoje struktury rynków kapitałowych. Do zespołu dołączył Karel Klečka, który objął stanowisko Director Capital Markets na Czechy i Słowację. Będzie on odpowiedzialny za zapewnienie optymalnej współpracy między Panattoni a partnerami kapitałowymi dewelopera oraz inwestorami w nieruchomości sektora logistyki w Czechach i na Słowacji.


 

Karel Klečka od ponad 10 lat jest związany zawodowo z branżą nieruchomości i rynkami finansowymi. Ostatnio pełnił funkcje dyrektora i członka zarządu w Patria Investment Company – struktury zarzadzania aktywami sektora nieruchomości w ramach grupy Patria/CSOB. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za wprowadzenie tej organizacji na rynek, w tym uzyskanie stosownych pozwoleń i licencji, strukturyzacje pierwszych funduszy inwestycyjnych, pozyskanie klientów-inwestorów i przeprowadzenie akwizycji nieruchomości. Wcześniej pracował w czeskich i angielskich oddziałach międzynarodowych firm doradczych sektora nieruchomości – DTZ, JLL oraz King Sturge, pełniąc różne funkcje, w tym ostatnio dyrektora Działu Wycen Nieruchomości. Jest absolwentem czeskiego Uniwersytetu Technicznego w Pradze, kierunku Ekonomii i zarządzania nieruchomościami, a także Uniwersytetu Hallam w Sheffield, w Wielkiej Brytanii.

 

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów obiektów logistycznych i przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i Europie. Panattoni obecny jest w Europie Środkowej od 2005 roku. Deweloper wybudował dotychczas w Polsce, Czechach i Niemczech obiekty o łącznej powierzchni ponad 6 milionów m kw. Firma oferuje swoim klientom, szeroką gamę, wielofunkcyjnych budynków logistycznych i przemysłowych, w tym również projekty typu build-to-suit, dostosowane do indywidualnych oczekiwań użytkowników. Na potrzeby rozwoju własnej działalności zajmuje się również zakupem gruntów w najlepszych, strategicznych lokalizacjach w Europie, zgodnych z oczekiwaniami swoich klientów. Wśród klientów są takie firmy jak: Amazon, Arvato, Carrefour, General Electric, Kellogs, Bosch, DHL, Kaufland, Dachser Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros czy Tesco. Panattoni Europe jest obecny w Wielkiej Brytanii, Polsce, Czechach, Niemczech, Rumunii, Luksemburgu.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.