Lifestyle

Okulary Barner dostępne już w Polsce

Kilka dni temu na polskim rynku optycznym zadebiutował nowy gracz. Hiszpańska marka Barner specjalizująca się w produkcji designerskich okularów wyposażonych w soczewki chroniące wzrok przed szkodliwym działaniem promieni światła niebieskiego, będzie dystrybuowana w Polsce przez firmę Barner Polska.

Hiszpański producent okularów marki Barner, po sukcesie w Europie Zachodniej, postanowił zadebiutować na rynku polskim dzięki współpracy z dystrybutorem – firmą Barner Polska. Sprzedaż rozpoczęła się nieco ponad tydzień temu, poprzez e-sklep. Obecnie trwają także rozmowy z potencjalnymi partnerami sprzedażowymi. Polski dystrybutor planuje do końca tego roku nawiązać współpracę z dziesięcioma sklepami mulibrandowymi typu Concept Store. Właściciele Barner Polska nie wkluczają również otworzenia stacjonarnego sklepu marki.

„Polska rozwija się biznesowo, w każdej firmie wzrasta poziom digitalizacji i cyfryzacji, dlatego jesteśmy przekonani, że uda nam się wykreować na rodzimym rynku trend nawołujący do profilaktyki oczu. Chcemy uświadamiać o zagrożeniach jakie niesie za sobą światło niebieskie i zachęcić osoby pracujące na co dzień przed komputerem do zabezpieczenia swoich oczu, aby mogły wydajniej i bez dolegliwości ze strony układu nerwowego wykonywać swoje codzienne obowiązki.” – mówi Paweł Gościcki z firmy Barner Polska.

Niebieskie światło, znane również jako światło widzialne o wysokiej energii (HEV), jest uznawane za jedną z przyczyn wielu problemów zdrowotnych. Emitowane ze świetlówek ledowych i jarzeniowych, a także urządzeń cyfrowych, towarzyszy nam niemalże na każdym kroku. Niebieski składnik może również wpływać na opóźnienie uwalniania się melatoniny, zwiększyć czujność i zresetować wewnętrzny zegar ciała. Czynniki te mogą prowadzić do trwałej bezsenności.

Pomysł, by wprowadzić markę na rynek Polski narodził się dwutorowo. Pierwszym aspektem była praktyka zawodowa jednego z założycieli firmy. Z zawodu fizjoterapeuta, który na co dzień spotykał się z problemami zdrowotnymi pracowników biurowych takimi jak bóle głowy, szyi, czy karku. Tym dolegliwościom najczęściej towarzyszą również problemy ze wzrokiem takie jak suche, zaczerwienione oczy, zamazane widzenie, światłowstręt oraz zmęczenie. Źródłem problemu często okazują się narzędzia oraz miejsce wykonywanej pracy. Kolejną gałęzią było doświadczenie drugiego wspólnika w dystrybucji i handlu oraz zamiłowanie do sportu i zdrowego stylu życia.

„Gdy powstała idea sprowadzenia i dystrybuowania okularów Barner w Polsce nie mieliśmy wątpliwości, że Polacy pokochają ten produkt. Coraz większa rzesza osób jest świadomym konsumentem, który docenia zarówno styl jak i jakość produktu. Tutaj okulary Barner bronią się z nawiązką. Są wykonane z najlepszych, dostępnych na rynku soczewek marki Essilor oraz posiadają unikalny design hiszpańskich projektantów wprost z serca Katalonii.” – dodaje Gościcki.

Na stronie www.barnerbrand.pl znaleźć można szeroki wybór oprawek dla kobiet i mężczyzn oraz specjalne nakładki przeciwsłoneczne.

informacja prasowa

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.