Skip to content Skip to footer

OLYMP łączy siły z Ekspertfitness.com

Notowany na NewConnect dostawca kompleksowych rozwiązań dla branży fitness, specjalizujący się w produkcji sprzętu treningowego OLYMP rozpoczyna współpracęz Ekspertfitness.com Ze względu na komplementarność oferowanych produktów i usług, marki zobowiązują się do wzajemnej promocji i sprzedaży sprzętu (w szczególności marek Tiguar oraz OLYMP) oraz między innymi do prowadzenia wspólnych działań marketingowych.

Ekspertfitness.com, podobnie jak OLYMP specjalizuje się w kompleksowym wyposażaniu klubów fitness. Ponadto firma prowadzi szkolenia i certyfikacje instruktorów fitness i trenerów personalnych, a także organizuje eventy sportowe. Ekspertfitness.com jest dystrybutorem sprzętu takich marek jak: Tiguar, Bosu i Reebok – również na rynki zagraniczne. Dzięki współpracy marki te staną się również częścią oferty OLYMP, natomiast Ekspert Fitness będzie miał możliwość dystrybucji sprzętu z portfolio OLYMP.

– Umowa o współpracy z Ekspertfitness.com otwiera bardzo duże możliwości, zarówno przed OLYMP jak i przed naszym nowym kontrahentem. Bardzo cieszymy się z tej współpracy – zamiast ze sobą konkurować, postanowiliśmy połączyć siły i wspólnie wzrastać wraz z całym rynkiem fitness – komentuje Sylwia Czepiżak, Prezes Zarządu OLYMP S.A.

Marka OLYMP jest obecna na rynku od 50 lat. Spółka koncentruje się na produkcji oraz dystrybucji sprzętu fitness i kładzie duży nacisk na tworzenie produktów odpowiadających precyzyjnie określonym grupom klientów. W ofercie posiada dwie linie produktów własnych: OLYMP Classic i OLYMP New Generation, oraz dystrybuowany sprzęt treningowy od najlepszych światowych marek. W ostatnim czasie dynamicznie się rozwijała, poszerzając partnerstwa biznesowe. 

W ramach współpracy, firmy połączą ofertę produktową. Będzie to poparte działaniami marketingowymi na szeroką skalę: wspólne materiały promocyjne, uczestnictwo w targach
kongresach branżowych czy organizowanie szkoleń produktowych oraz warsztatów i szkoleń dla instruktorów, trenerów oraz klientów.

Według raportu przygotowanego przez Aliied Market Research z 2019 r., wartość rynku fitness  w 2027 r. wyniesie 15,2 mld USD, co oznacza wzrost o 28 proc. w porównaniu z 2020 rokiem, kiedy wartość ta wyniosła 11,9 mld USD.  

Show CommentsClose Comments

Leave a comment