Ludzie

Olivier Kern nowym członkiem RN Cherrypick Games

Zwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło decyzję o powołaniu do Rady Nadzorczej spółki Cherrypick Games nowego członka, Oliviera Kerna. To specjalista z ponad 20-letnim doświadczeniem w marketingu gier, które zdobył współpracując zarówno z niezależnymi studiami developerskimi, jak i liderami branży gamingowej,m.in. Rovio czy Wargaming. Olivier Kern powołany został do Rady Nadzorczej do 13 czerwca 2022 roku.

– Bardzo się cieszę, że w skład naszej Rady Nadzorczej wejdzie tak doświadczony specjalista jak Oliver. Będzie dla nas ogromnym wsparciem w kwestii pozyskiwania graczy, ale również jako doradca w rozwoju tytułów, nad którymi pracujemy. Doceniamy to, że wierzy w naszą wizję i chce ją z nami realizować –mówi Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.

– Jestem podekscytowany możliwością dołączenia do Cherrypick Games. Znam Marcina Kwaśnicę i Michała Sroczyńskiego od lat, podziwiam to co robią oraz wierzę w ich wizję rozwoju studia – powiedział Olivier Kern, członek Rady Nadzorczej Cherrypick Games.

Oliver Kern urodził się w 1969 roku i jest absolwentem Frankfurt Business School. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w marketingu gier, które zdobywał współpracując zarówno z niezależnymi studiami developerskimi jak i rynkowymi liderami, takimi jak Rovio czy Wargaming.

W trakcie swojej pracy zawodowej uczestniczył w wydaniu oraz marketingu setek gier, zarówno z segmentu casual, MMOG (Massive Multiplayer Online Games) oraz gier mobilnych. Przez wiele lat pracował jako konsultant w zakresie pozyskiwania graczy (user acqusition) dla firm takich jak MAG Interactive, flaregames, EightPixelSquare, Hutch Games, oraz współpracował z zespołami takich firm jak ProSieben, Rovio, Wargaming. Wcześniej pełnił kierownicze stanowiska w firmach iQU, JAGEX and IPlay/Oberon Media.

Obecnie Oliver Kern jest dyrektorem zarządzającym oraz właścicielem zlokalizowanej w Holandii firmy doradczej w sektorze marketingu gier mobilnych – Target Gamers B.V. Jest konsultantem w zakresie mobilnego marketingu w firmach Alto.io, pełni funkcję Chief Commercial Officer w Lockwood Publishing Ltd, twórcy wirtualnego świata 3D AVAKIN LIFE oraz zasiada w Radzie Nadzorczej fińskiej spółki Nitro Games.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.