Skip to content Skip to footer

Offroad Mechanic Simulator będzie dostępny w Chinach

edna z kluczowych autorskich gier Image Power – Offroad Mechanic Simulator – trafi do Chin. Spółka podpisała właśnie umowę z HeartBeat Interactive Entertainment Ltd. z siedzibą w Chinach. Zgodnie z przyjętymi zapisami, Offroad Mechanic Simulator zostanie przetłumaczony na język chiński, a chiński partner zajmie się wydaniem, marketingiem oraz promocją gry na terytorium Hong Kongu, Makau i Tajwanu. Premiera tytułu na Steam planowana jest w maju 2023 roku.

– Chiny od wielu lat dominują na rynku gier wideo, wielu deweloperów chce się tam przebić, ale udaje się tylko nielicznym. Tym bardziej cieszy nas zainteresowanie naszym autorskim projektem – Offroad Mechanic Simultor. Jestem przekonany, że promocja i sprzedaż gry w Chinach, znacząco zwiększą popularność tytułu i pozytywnie przełoży się na przychody spółki – mówi Marcin Zaleński, prezes zarządu Image Power.

Zgodnie z zawartą umową pomiędzy Image Power, a z HeartBeat Interactive Entertainment Ltd., Offroad Mechanic Simulator będzie dystrybuowany za pośrednictwem platformy Steam, a także m.in. Sonkwo, Xiaoheihe, FHYX. Image Power otrzyma wynagrodzenie w wysokości 30 tys. USD netto, a po wydaniu gry na Terytorium Chin, spółce będzie przysługiwało wynagrodzenie prowizyjne w wysokości 70 proc. przychodów ze sprzedaży gry. Umowa została zawarta na okres pięciu lat.

Premiera Offroad Mechanic Simulator na PC planowana jest w maju 2023 roku. Wcześniej, 3 kwietnia, na platformie Steam zadebiutuje dostępny dla graczy za darmo prolog gry, pozwalający na przetestowanie wszystkich mechanik pełnej wersji gry w limitowanym zakresie zawartości, ale będący także samodzielnym doświadczeniem, które zapowiada rozgrywkę. Szacowany budżet projektu wynosi ok. 1 mln zł. W zależności od wyników sprzedażowych, Image Power nie wyklucza popremierowego wsparcia gry zawartością w postaci DLC i dalszego rozwoju marki.

– Offroad Mechanic Simulator nawiązuje do popularnej serii Mechanic Simulator. Mamy nadzieję, że będzie to emocjonująca rozgrywka, dzięki której gracz przemierzy ciekawe trasy własną terenówką oraz samodzielnie zadba o jej naprawy i stan techniczny. To jeden z naszych najważniejszych projektów. Wierzymy, że uatrakcyjni rodzimy segment gier motoryzacyjnych o projekty dla majsterkowiczów. Nie wykluczamy systematycznego rozwoju projektu o nową dodatkową zawartość – dodaje Marcin Zaleński.

Offroad Mechanic Simulator zaprasza graczy do wcielenia się w zawodowego mechanika, zajmującego się wyspecjalizowanymi samochodami przystosowanymi do wyzwań trudnego terenu. Za pomocą dostępnych narzędzi, części i urządzeń, gracz jest w stanie zmodyfikować każdy z dostępnych samochodów tak, aby sprawdził się w konkretnych warunkach i był gotowy na każde możliwe zadanie. Następnie można przetestować efekty swojej pracy osobiście siadając za kółkiem. Na gracza czekają lokalizacje pełne wzniesień, bieżącej wody, piachu, błota, i innych przeszkód terenowych.

HeartBeat Interactive Entertainment Ltd. została założona w 2019 roku. Głównym przedmiotem działalności firmy jest publikowanie gier niezależnych na rynku chińskim.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment