Aktualności

Nowy, lepszy, ładniejszy…

Citroen, przedstawia nowego Berlingo. Trzecia generacja modelu kontynuuje historię pojazdu, który stał się synonimem praktycznego auta. O tym, że pomysł stworzenia kombiwana był słuszny, niech świadczy fakt że dotychczas znalazł ponad 1,7 miliona nabywców. Kolejna generacja ma dawać jeszcze więcej wygody i komfortu. Auto oferuje bowiem więcej przestrzeni i przemyślną modułowość.


 

autor: Artur Balwisz

 


Nowy Berlingo to w porównaniu z poprzednikiem, kilka istotnych zmian. W oczy rzuca się wystylizowana na nowo sylwetka z wysuniętą przednią szybą, wyższym i krótszym przodem oraz dwupoziomowy układem reflektorów i oryginalnymi światłami przeciwmgłowymi. Citroen postanowił zamontować w dolnej części drzwi znane z Cactusa, panele Airbump. Pojazd ma sporo możliwości aranżacji za pomocą pakietu XTR. Warto dodać, że Berlingo pojawi się w dwu długościach nadwozia. M czyli 4400 mm i i XL – 4750 mm, oczywiście w wersjach 5- i 7-miejscowej.


Francuzi podkreślają wyjątkowo modułowość wnętrza. Da się je urządzać na kilkadziesiąt sposobów. Poza tym, kokpit może skrywać kilkanaście schowków o łącznej pojemności około 200 litrów!

W czasie jazdy kierowcę ma wspierać 19 systemów monitorowania i wspomagania bezpieczeństwa. W tym m.in.: kolorowy ekran przezierny (Head-up display), aktywny system monitorowania pasa ruchu, wykrywania zmęczenia kierowcy, Coffee Break Alert,  rozpoznawania ograniczeń prędkości czy adaptacyjny regulator prędkości z funkcją zatrzymania pojazdu.Gama jednostek napędowych otwierają motory 1,2 PureTech: 110 S&S z 6-biegową skrzynią manualną oraz PureTech 130 S&S z przekładnią automatyczną EAT8*.Diesle z kolei, to 1,5 BlueHDi: 75-konny z 5-biegową skrzynią manualną, 100-konny z 5-biegową skrzynią manualną, 100-konny S&S z 5-biegową skrzynią manualną oraz 130-konny S&S z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną EAT8.Premierowy pokaz Nowego Berlingo odbędzie się za kilka tygodni podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Samochód znajdzie się w sprzedaży w drugiej połowie 2018 r.

 

Artur Balwisz Author
Absolwent Zespołu Szkół Technicznych przy WSK w Świdniku. Mechanik lotniczy. Ukończył wydział politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Dziennikarz. W mediach od 1989 roku. Z dziennikarstwem motoryzacyjnym związany od 1996 roku.
×
Artur Balwisz Author
Absolwent Zespołu Szkół Technicznych przy WSK w Świdniku. Mechanik lotniczy. Ukończył wydział politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Dziennikarz. W mediach od 1989 roku. Z dziennikarstwem motoryzacyjnym związany od 1996 roku.
Latest Posts