Lifestyle

Najstarszy album Panini z podpisami Pelé na sprzedaż

Na rynek aukcyjny trafił absolutny unikat – najstarszy na świecie piłkarski album Panini podpisany przez Pelégo, został wystawiony na platformie aukcyjnej Catawiki.pl. Aukcja albumu już się rozpoczęła i dobiegnie końca w niedzielę, 26 marca.


 

Prawdziwą pasję do piłki nożnej można wyrazić na wiele sposobów – zaczynając od śledzenia z zapartym tchem rozgrywek, na zbieraniu gadżetów ulubionej drużyny kończąc. Kultowe albumy Panini z podobiznami piłkarzy w formie naklejek znane są na całym świecie – na ich kartach swoją edukację sportową od najmłodszych lat rozpoczynały miliony. Album Panini po raz pierwszy został wydany w 1970 roku z okazji piłkarskich mistrzostw świata w Meksyku i od tamtego czasu pojawia się regularnie. Teraz pierwsze jego wydanie, w stanie idealnym, może trafić w ręce szczęśliwego kolekcjonera.
Ten niespełna 50-letni, kompletny album World Cup Mexico 1970 zawiera wszystkie oryginalne naklejki, a wartości dodają mu dwa unikatowe podpisy brazylijskiego piłkarza Pelé – prawdziwej legendy. To okazja, na którą czeka niejeden fan piłki nożnej i kolekcjoner kultowych naklejek.

– Pierwszy podpis znajduje się na okładce, a drugi na naklejce z wizerunkiem Pelé. Podczas Mistrzostw Świata w Meksyku 1970 roku, Pelé był absolutną gwiazdą. Brazylia wygrała Puchar Świata, a Pelé zdobył 4 gole. Ponieważ to właśnie ten piłkarz podpisał album, jest on jeszcze bardziej pożądany wśród kolekcjonerów. – mówi ekspert Panini na Catawiki.pl, Wouter Waaijers.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat wartość albumów Panini ciągle wzrasta. Zdobycie kultowego albumu może być więc nie tylko spełnieniem kolekcjonerskich marzeń, ale także biznesową inwestycją.

– Obecnie niezwykle trudno jest zdobyć oryginalne naklejki i zapełnić cały album. Ponadto w wielu albumach pojawiały się wpisy z wynikami Pucharu. Ten z obecnej aukcji zawiera wyłącznie dwa podpisy Pelé. To znacząco podnosi jego wartość. Możemy przypuszczać, że ten album stanie się nie tylko najstarszym, ale i najdroższym albumem Panini na świecie. – dodaje Wouter Waaijers.

Wystawiony do sprzedaży album jest częścią dużej aukcji Panini z 90 starymi albumami z naklejkami. Albumy te są oferowane przez holenderskiego kolekcjonera, który przez wiele lat kolekcjonował i nabywał je w różnych zakątkach świata. Nigdy wcześniej nie były w sprzedaży. Teraz wystawione zostały na międzynarodowej platformie aukcyjnej Catawiki.pl.

Aukcję można znaleźć tutaj.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.