Skip to content Skip to footer

Mazda proponuje Masahiro Moro na stanowisko nowego CEO

Mazda Motor Corporation ogłosiła dziś, że zarząd firmy zaproponował, aby Masahiro Moro został prezesem i dyrektorem generalnym. Ma zastąpić on Akirę Marumoto, który kierował globalną działalnością Mazdy od 2018 roku.

Mazda Motor Corporation ogłosiła dziś, że zarząd firmy zaproponował, aby Masahiro Moro został prezesem i dyrektorem generalnym. Ma zastąpić on Akirę Marumoto, który kierował globalną działalnością Mazdy od 2018 roku.

Moro (62 l.) dołączył do firmy w 1983 r. Zanim objął swoje obecne stanowisko dyrektora i starszego dyrektora wykonawczego odpowiedzialnego za komunikację,w latach 2016-2021 był prezesem i dyrektorem generalnym Mazda North American Operations. Wcześniej był dyrektorem wykonawczym odpowiedzialnym za globalny marketing i przez cztery lata zajmował stanowisko wiceprezesa Mazda Motor Europe.

Również dzisiaj Zarząd Mazdy zaproponował, by Jeffrey H. Guyton (56 l.) został mianowany dyrektorem reprezentacyjnym, starszym dyrektorem zarządzającym i dyrektorem finansowym (CFO). Obecnie jest on prezesem i dyrektorem generalnym Mazda North American Operations oraz starszym dyrektorem zarządzającym, odpowiedzialnym za działalność Mazdy w Ameryce Północnej. Wcześniej Guyton przez 10 lat odpowiadał za działalność Mazdy w Europie.

Martijn ten Brink, prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe, skomentował te zmiany następująco:

„Gratulacje dla Masahiro Moro i Jeffa Guytona. Cieszę się, że dwóch doświadczonych liderów, którzy dobrze znają również region europejski, obejmie stery naszego globalnego biznesu.”

„Europa zawsze była kluczowym rynkiem dla Mazdy, a dzięki tym dwóm nominacjom, w czasach gdy to Europa wyznacza kierunek dla przyszłości przemysłu motoryzacyjnego, Mazda Motor Corporation odnawia swoje zaangażowanie w regionie europejskim i budowanie sieci dealerskiej.”

Zarząd Mazda Motor Corporation zatwierdził skład personelu wykonawczego, który zostanie zaproponowany na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy i następującym bezpośrednio po nim posiedzeniu Rady Dyrektorów, zaplanowanym na czerwiec 2023 r.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment