Skip to content Skip to footer

Luksusowy ośrodek i klinika przyciągają pacjentów z całego świata do Łodzi

Brak aktywności fizycznej, a także przyrost masy ciała to główne przyczyny coraz powszechniejszych schorzeń kręgosłupa. Eksperci uważają, że u 80 proc. Polaków do wzrostu problemów z kręgosłupem przyczyniła się pandemia. Dziś, problemy z kręgosłupem to najczęstszy powód wizyty Polaków u lekarza rodzinnego. Brak aktywności fizycznej i wzrost masy ciała to prosta droga do przewlekłej choroby kręgosłupa – podkreślają eksperci z Columna Medica, specjalistycznego ośrodka rehabilitacji w Łasku obok Łodzi.

Wielu pacjentów poszukuje pomocy w wysoce specjalistycznych zabiegach za granicą. Tymczasem okazuje się, że w Polsce powstaje coraz więcej prywatnych szpitali i ośrodków rehabilitacyjnych, które nie tylko dorównują zachodnim placówkom, ale często wyprzedzają je poziomem kadry i sprzętu. Ośrodki i usługi są wielokrotnie tańsze, zarówno w zakresie usług ambulatoryjnych, jak i pobytowych o najwyższych standardach.O wysokim poziomie polskiego lecznictwa i rehabilitacji przekonali się już pacjenci m.in. z Kuwejtu, Niemiec i Izraela, którzy odbywają długie programy rehabilitacyjne. Ośrodek jest jednym z nielicznych miejsc w kraju, gdzie dokonywana jest trójwymiarowa analiza kręgosłupa, postawy ciała i chodu w warunkach statycznych i dynamicznych za pomocą aparatu Diers Formetric 4D.

Adam Kszczot, wielokrotny medalista mistrzostw Europy Lekkiej Atletyki w Columna Medica

W klinice nie brakuje polskich autorytetów w dziedzinie neurochirurgii takich jak Prof. D. Jaskólski, wybitny polski neurochirurg, specjalizujący się w zabiegach u pacjentów z urazami głowy i kręgosłupa, guzami mózgu. Z kliniką od dawna współpracuje również Dr Bartosz Bryszewski na co dzień pracujący na Oddziale Klinicznym Neurochirurgii i Onkologii Centralnego Układu Nerwowego UM w Łodzi.

Rehabilitacja nie tylko przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, ma także pewne znaczenie profilaktyczne. Fachowe porady i regularne ćwiczenia umożliwiają wyrobienie właściwych nawyków zapobiegając nawrotowi choroby i postępowi zmian, które pozostawione same sobie mogą prowadzić do obniżenia jakości życia, a nawet do niepełnosprawności

Prof. Dariusz Jaskólski, neurochirurg i Konsultant Wojewódzki, konsultujący Pacjentów w Columna Medica

Zdaniem ekspertów, ból kręgosłupa może świadczyć również o zmianach dyskopatycznych, które dotykają również młodych ludzi. Ma to często związek z wymuszoną, stałą pozycją w pracy, obciążającą kręgosłup i prowadzącą do trwałych uszkodzeń. Od początku swojego istnienia klinika współpracuje z Josefem Hesslingerem – międzynarodowym nauczycielem Terapii Manualnej i Ortopedycznej Terapii Manualnej w towarzystwach Deutsche Gesellschaft fur Orthopadische Manuelle Therapiee V. (DGOMT, Niemcy) i Kaltenborn-Evjenth International (Norwegia).  Joseff Hesslinger nadal szkoli fizjoterapeutów oraz konsultuje najtrudniejsze przypadki kliniczne pod kątem możliwości jakie daje rehabilitacja w Columna Medica.

Prof. Dariusz Jaskólski, neurochirurg i Konsultant Wojewódzki, konsultujący Pacjentów w Columna Medica

Każdy przewlekły ból pleców, stawów czy mięśni wymaga kompleksowej diagnostyki i terapii. Pozwala to nie tylko obniżyć koszty leczenia, ale przede wszystkim ograniczyć zasięg interwencji i w wielu przypadkach uniknąć skomplikowanych zabiegów chirurgicznych – podkreślają specjaliści łódzkiego ośrodka.

Według ekspertów Columna Medica jedynie 4 proc. młodych (przed 40 rokiem życia) pacjentów z dolegliwościami kręgosłupa wymaga leczenia operacyjnego. Odsetek ten zwiększa się wraz z wiekiem. Istotna jest jednak profilaktyka i wczesne zapobieganie rozwojowi choroby. Oprócz samej terapii ważnym elementem jest holistyczne podejście w leczeniu pacjentów. Nauka relaksu, poszerzanie wiedzy i doświadczenia w obszarze własnego ciała i emocji przynoszą ogromne korzyści w rehabilitacji – podkreśla Damian Danielski z Columna Medica.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment