Skip to content Skip to footer

Kobiety, które zmieniają męski świat whisky

Whisky, niegdyś uważana za domenę mężczyzn, teraz jest kształtowana przez kobiety, które zdobywają uznanie za swoje umiejętności i innowacyjne podejście. Firma Brown-Forman, działająca globalnie, w tym w Polsce, jest na czele tego ruchu, promując różnorodność i inkluzywność jako kluczowe elementy swojej działalności. Coraz więcej kobiet zdobywa znaczące pozycje w branży alkoholowej, wpływając na każdy aspekt produkcji, marketingu i sprzedaży whisky.

Rachel Barrie – Pierwsza Dama Szkockiej Whisky

Jedną z czołowych postaci jest Rachel Barrie, która od 2017 roku pracuje w Brown-Forman Corporation. Znana jako „Pierwsza Dama Szkockiej Whisky”, Rachel odgrywa kluczową rolę w kreowaniu charakteru szkockich single malt w portfolio firmy. Jest członkinią słynnego “Hall of Fame” oraz laureatką prestiżowego tytułu „Keeper of the Quaich”.

Rachel ukończyła chemię na Uniwersytecie w Edynburgu i rozpoczęła karierę w Scotch Whisky Research Institute. Dzięki swojej wiedzy i talentowi, zdobyła uznanie konsumentów i krytyków. W 2021 roku stworzyła najstarszą whisky w historii destylarni Glendronach, a także wprowadziła na rynek nagradzaną serię whisky, w tym 50-letnią chlubę destylarni Glenglassaugh. Za swoje zasługi została uhonorowana honorowym doktoratem przez Uniwersytet w Edynburgu.

Brown-Forman stawia na różnorodność i rozwój kobiet w branży. Elizabeth McCall, członkini programu GROW (Growing Real Opportunities for Women), jest tego doskonałym przykładem. W lutym zeszłego roku objęła funkcję Master Distillera, zastępując Chrisa Morrisa. Jej ambicją jest stworzenie najlepszego bourbona na świecie.

Elizabeth ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie w Louisville. Prywatnie jest mamą, pasjonuje się końmi i angażuje się w działalność społeczną. Udowadnia, że można łączyć rolę matki, żony i ekspertki w świecie whisky. Jej przykład inspiruje inne kobiety do realizacji swoich marzeń zawodowych i prywatnych.

Polki w Brown-Forman

Różnorodność i inkluzywność są równie ważne dla Brown-Forman w Polsce. Dorota Pałysiewicz, dyrektor HR w Brown-Forman Polska, podkreśla, że wiele kobiet w firmie pełni kluczowe role, wykorzystując swoje doświadczenie i umiejętności przywódcze. Przykładem są Katarzyna Obuchowicz, odpowiedzialna za Public Affairs w Europie, Agnieszka Przybyłek, dyrektorka generalna Brown-Forman we Włoszech i na rynkach alpejskich, oraz Biba Konieczna-Sano, dyrektorka marek Jack Daniel’s na rynku amerykańskim i kanadyjskim.

Strategia Brown-Forman, zakładająca osiągnięcie ambitnych celów związanych z różnorodnością i inkluzywnością do 2030 roku, daje nadzieję na jeszcze większą obecność kobiet w branży whisky. Dzięki wsparciu programów rozwoju i promowaniu równości szans, coraz więcej kobiet będzie mogło kształtować przyszłość tej wyjątkowej branży.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment