Skip to content Skip to footer

JAN BARBA: Luksus pisany zapachem

W świecie, gdzie masowa produkcja i globalne marki perfumeryjne dominują, istnieje pewien wyjątkowy zakątek, który przyciąga uwagę miłośników unikalnych i wyjątkowych zapachów nie tylko z Polski, ale też z całego świata. Ten zakątek to niszowa perfumeria JAN BARBA, stworzona przez twórcę perfum Bartosza Puzio.

Narodziny Marki
Atelier JAN BARBA powstało z pasji i miłości do perfum. Jej założyciela, od zawsze fascynował niezwykły świat zapachów. Zanim stworzył swoje pierwsze autorskie perfumy, przez lata zgłębiał tajniki perfumiarstwa studiując
XIX-wieczne źródła oraz nowoczesną literaturę branżową. Jego celem było tworzenie perfum, które będą nie tylko pachniały, ale i opowiadały historię. Wszystkie zapachy stworzone w atelier to połączenie głębokiej refleksji
i osobistych przeżyć. Inspirowane są też pięknem natury.

Filozofia i Misja
JAN BARBA stawia na luksus, jakość, autentyczność i indywidualizm. Wszystkie perfumy są tworzone przez Bartosza Puzio w firmowym laboratorium. Do produkcji używane są najwyższej jakości naturalne olejki eteryczne, absoluty, tynktury oraz molekuły, często pochodzące z egzotycznych zakątków świata. Misją JAN BARBA jest tworzenie zapachów, które nie tylko podkreślają osobowość noszącego, ale również przenoszą go w inne miejsca.

Kolekcje, które Zachwycają
Na początku pod szyldem JAN BARBA można było znaleźć ekstrakty (Extrait de Parfum), czyli najsilniejszą 
i najtrwalszą formę zapachu. Extrait de Parfum po zetknięciu ze skórą przybiera nieco inną, indywidualną formę, stając się niepowtarzalną i niepodrabialną zapachową wizytówką każdej osoby.

W kolekcji mamy 8 ekstraktów: AIYOKU, ANGLAIS, CHYPRE, FLEURISTE, GLORIA, METAROSA, SÉRAIL
i SUPERIORE. Są to kompozycje na różne okazje i nastroje. Od lekkich i świeżych nut, po mocne, wyraziste drzewno-żywiczne wariacje.

Dla miłośników lżejszych kompozycji w portfolio marki pojawiły się w zeszłym roku Eau de Toilette (EDT), czyli wody toaletowe. Dwa zapachy AYOKU i OLYMPIA w wersji EDT charakteryzują się niższym stężeniem substancji zapachowych, co sprawia, że są lżejsze i bardziej subtelne od tradycyjnych perfum.

AIYOKU łączy w sobie świeżość cytrusowych nut z trawiastymi, mchowymi tonami, natomiast OLYMPIA to owocowo-kwiatowa kompozycja, łącząca soczyste owoce z aldehydami i delikatnymi kwiatowymi akcentami. Dzięki lekkiej formule EDT świetnie sprawdzają się zwłaszcza latem, pozostawiając delikatny, świeży ślad zapachowy. To zupełnie nowa odsłona perfum JAN BARBA nie tylko wizualnie. Tworząc linie EDT Bartosz Puzio łączy naturalne esencje z klasycznymi molekułami.

W lipcu tego roku premierę będzie miała trzecia kompozycja w stężeniu eau de toilette: ANTEA. Będzie to ciepło-przyprawowo-drzewny zapach, otwierający się nutami różowego pieprzu, kardamonu oraz kolendry. Wyrafinowana i bogata woda toaletowa dla odważnych, która łączy ponadczasową elegancję z nowoczesnym stylem.

Warszawska perfumeria JAN BARBA przy ulicy M. Kopernika 25 to miejsce wyjątkowe. Mieszcząca się 
w przedwojennej kamienicy łączy w sobie klimat włoskich rodzinnych „profumeria” z warszawskimi przedwojennymi składami kolonialnymi. Nie da się przejść obojętnie i nie zajrzeć do środka. 

Warto też wspomnieć, że wyjątkowe nuty zapachowe tworzone przez Bartosza Puzio doceniają klienci z całego świata. Perfumy JAN BARBA można kupić stacjonarnie nie tylko w Polsce, ale także we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Australii oraz w USA.

W świecie, gdzie indywidualizm jest coraz bardziej ceniony, niszowa perfumeria z Polski udowadnia, że marzenia mogą pachnieć i inspirować na całym świecie.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment