Skip to content Skip to footer

Jakich samochodów szukają Polacy w sieci? TOP 10 Carsalon.pl

Škoda, Volkswagen i Dacia – to najbardziej poszukiwane samochody w polskiej sieci. Chociaż nasi rodacy chętnie usiedliby również za kierownicą sprawdzonego auta premium – BMW lub Volvo. Tak wynika z najnowszych danych Platformy Carsalon.pl, która przeanalizowała zachowania polskich klientów od początku roku.

Nadal najczęściej sięgamy po silniki Diesla. Elektryki pozostają w sferze marzeń i przyszłości. Jedynie 1 proc zapytań dotyczy elektrycznych aut wśród szukających w sieci.

Od wejścia do UE nad Wisłę sprowadzono ponad 13 mln aut – wylicza Instytut Badań Rynku Samochodowego SAMAR. Ubiegły rok był rekordowy, jeżeli chodzi o liczbę zarejestrowanych pojazdów – 1,6 mln samochodów, z czego milion przywieziono właśnie z zagranicy (60 proc. pochodziło z Niemiec). Tymczasem coraz bardziej popularne staje się wyszukiwanie i zakup auta online.

Analitycy Carsalon.pl – platformy sprzedaży aut Online – przeanalizowali zachowania polskich kierowców i ich preferencji w sieci. I znaleźli odpowiedź na pytanie – jakie modele są najczęściej poszukiwane przez kierowców?  Prym wiedzie Škoda, której aż 3 modele (Superb, Ocatvia, Kodiaq) uplasowały się wśród 5 najpopularniejszych modeli wybieranych przez polskich kierowców w okresie styczeń-marzec 2020. Ale najwięcej wyszukań odnotował poczciwy FIAT Tipo. Na drugim miejscu znalazła się Dacia Duster – łącząca elementy auta miejskiego i na wypady górskie. Oczywiście rzadziej, choć nadal duże zainteresowanie budzą marki premium, w tym BMW Serii 3, Alfa Romeo Stelvio i Range Rover Evogue.

Ciekawostką jest wysoka cena poszukiwanych aut. Średnia cena katalogowa wybieranego pojazdu Online wyniosła 138 100 zł. To znacznie wyżej niż w 2019 roku (ok. 109 000 zł). Wyjaśnieniem takiego trendu może być opinia instytutu SAMAR, który uważa, że wzrost średniej ważonej jest spowodowany nie tylko większą zasobnością portfeli Polaków, ale również znacznym wzrostem cen samochodów.

Preferencje Polaków może zobrazować zestawienie najpopularniejszych pojazdów z polskiego rynku przygotowane przez Carsalon.pl*

Top 10 modeli na CARSALON.pl:
Fiat Tipo
Dacia Duster
Škoda Superb
Škoda Octavia
Škoda Kodiaq
BMW Seria 3
Alfa Romeo Stelvio
Ford Focus
Škoda Fabia
Range Rover Evoque

*ranking jest oparty o trendy tworzone przez 100 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie

Show CommentsClose Comments

Leave a comment

0.0/5