Ludzie

Infor ogłasza zmiany w zarządzie

Infor ogłosił zmiany w zarządzie firmy. Kevin Samuelson, dotychczas zajmujący stanowisko dyrektora finansowego (CFO), został mianowany prezesem zarządu (CEO). Charles Phillips, który od 2010 roku był prezesem zarządu, został powołany na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. Kevin Samuelson zostanie również członkiem rady nadzorczej Infor.

Samuelson związany jest z Infor od 14 lat – wcześniej na stanowiskach M&A i CFO. Odgrywał kluczową rolę w doprowadzaniu do strategicznych akwizycji, wspierając wzrost firmy z poziomu 35 milionów dolarów rocznego przychodu do 3 miliardów, a także pozyskując długoletnich partnerów inwestycyjnych. Samuelson angażował się w wiele działań operacyjnych i handlowych i odegrał kluczową rolę w niedawnym pozyskaniu przez firmę szeregu dużych klientów.

„Mam ogromne szczęście mogąc pracować z tak doskonałym zespołem” – powiedział Samuelson. „Infor pod kierownictwem Charlesa stał się wiodącym na rynku dostawcą aplikacji ERP działających w chmurze. Naszą wizją jest dalszy intensywny rozwój, modyfikowanie i rozszerzanie gamy produktów SaaS, umożliwiających szybki i wymierny zwrot z inwestycji oraz zapewnianie najwyższej klasy obsługi na każdym etapie współpracy.”

Podczas pełnienia funkcji prezesa przez Phillipsa, Infor rozwinął się i powiększył jak nigdy wcześniej. W projektowanie i rozwój produktów w ciągu ostatnich pięciu lat zainwestowano przeszło 2,5 miliarda dolarów. Phillips, Samuelson oraz Soma Somasundaram (prezes i CTO) odegrali bardzo ważne role w nadzorowaniu i doskonaleniu obecnego pakietu produktów Infor, a także przeniesieniu firmy w chmurę. W nowej roli prezesa rady nadzorczej Phillips skupi się na rozwoju strategii, relacjach z klientami i nowych akwizycjach.

Phillips stwierdził: „Jestem niezmiernie dumny z osiągnięć zespołu Infor w trakcie mojej kadencji. Teraz nadszedł właściwy moment na ewolucyjną zmianę kierownictwa firmy, która niezmiennie pozostaje motorem innowacji w branży. Kevin jest utalentowanym  liderem i cieszę się z możliwości współpracy z nim oraz z naszym doświadczonym zespołem. Jestem przekonany, że Kevin i jego zarząd wprowadzą Infor na kolejny poziom rozwoju, skutecznie wdrażając naszą strategię biznesową i wykorzystując pojawiające się na rynku szanse. Infor ma wspaniałych ludzi i predyspozycje do wzrostu w ramach swojej niepowtarzalnej misji pierwszej w branży firmy chmurowej.”

Infor poinformował także o dodatkowych nominacjach, wspierających rozwój firmy w obszarach wzrostu sprzedaży, usług i funkcjonalności dla klientów na całym świecie:

  • Soma Somasundaram, związanych z firmą od ponad 20 lat, obejmie nowo utworzone stanowisko prezesa do spraw produktów (President of Products), jednocześnie zachowując obecne stanowisko CTO.
  • Jay Hopkins został awansowany z głównego księgowego (Chief Accounting Officer) na dyrektora finansowego (CFO).
  • Cormac Watters został awansowany na stanowisko dyrektora generalnego do spraw rynków międzynarodowych (General Manager, Head of International Markets).
  • Rod Johnson został awansowany na stanowisko dyrektora generalnego do spraw Ameryk (General Manager, Head of Americas).

Wszystkie nominacje wchodzą w życie z dniem ogłoszenia.

W styczniu br. roku Infor uzyskał zobowiązanie do inwestycji w wysokości 1,5 miliarda dolarów ze strony swoich dwóch głównych akcjonariuszy: Koch Equity Development, LLC (KED) i Golden Gate Capital. Była to kolejna inwestycja, po zasileniu kapitału zakładowego przez KED kwotą przeszło 2 miliardów dolarów w lutym 2017 roku.

„Sukcesy, jakie Infor osiągał przez ostatnie dziesięciolecie, są bezpośrednim wynikiem wytężonej pracy wszystkich pracowników firmy i wizji, wdrożonej przez kierownictwo” – powiedział Jim Hannan, wiceprezes wykonawczy i CEO Enterprises w Koch Industries. „W imieniu całej rady nadzorczej gratuluję awansowanym, którzy przygotowują nas na kolejny ekscytujący etap rozwoju Infor.”

„Byliśmy naocznymi świadkami transformacyjnego przywództwa i ogromnego zaangażowania Charlesa przy przeprowadzeniu firmy do chmury. Jesteśmy mu wdzięczni za kierowanie firmą przez ostatnie dziewięć lat i cieszymy się, że organizacja dalej będzie korzystała z jego wizji i doświadczenia w nowej roli przewodniczącego rady nadzorczej. Patrząc w przyszłość jesteśmy przekonani, że Kevin, mający ogromne doświadczenie zarządcze i nastawienie proklienckie, jest właściwą osobą do poprowadzenia Infor” – powiedział David Dominik, dyrektor zarządzający funduszu kapitałowego Golden Gate Capital, który pierwszej inwestycji w Infor dokonał w 2002 roku.

Redakcja Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Redakcja Author
Sorry! The Author has not filled his profile.