Prezentacje

IBRM SAMAR zbudował unikatowy Auto Katalog online

Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR stworzył unikatowy Auto Katalog, który dziś obejmuje 43 marki; blisko 400 modeli, prawie 8 000 konfiguracji, 200 000 szczegółowych zdjęć.


 

Auto Katalog Samar jest efektem blisko 3 letniej pracy specjalistów rynku motoryzacyjnego, fotografów oraz programistów. Dzięki temu Instytut stworzył Auto Katalog unikalny na skalę światową. Jest to aplikacja, która skierowana jest nie tylko do profesjonalistów, ale każdego użytkownika zainteresowanego motoryzacją. Jest to również niezastąpione narzędzie dla osób, które poszukują samochodu dla siebie.


 

 


W odróżnieniu od istniejących obecnie na rynku produktów tego typu, Auto Katalog SAMAR zawiera tak wyjątkowe narzędzia jak:

Wyszukiwarka samochodów bazująca na opracowanym przez IBRM SAMAR podziale segmentacyjnym rynku, uwzględniająca pełną listę specyfikacyjną modeli,

Konfigurator oparty na logice producenta, odwzorowujący zależności i wykluczenia występujące pomiędzy elementami wyposażenia. Odpowiednie funkcje tego narzędzia otwierają się po wyborze konkretnej konfiguracji, dzięki czemu ryzyko pomyłki podczas nawigacji wśród tysięcy danych zredukowane zostało do minimum. Konfigurator umożliwia również zmianę specyfikacji auta.

Porównywarka przygotowana zarówno pod kątem konsumentów, jak i profesjonalistów, umożliwiająca opracowanie kilku typów zestawień porównawczych (w tym porównań: „Argumenty za” oraz „Jeden na jeden”), opartych na obiektywnych czynnikach wynikających ze specyfikacji, prezentujących zalety wybranego auta nad dowolnym konkurentem lub konkurentami. Częścią porównywarki jest „Fotosuwak”, narzędzie pozwalające na wizualne porównanie dwóch modeli w ramach jednego obrazu.

Integralnymi częściami Auto Katalogu SAMAR są: Galeria Multimediów oraz prezentacje i testy poszczególnych modeli opracowane przez dziennikarzy motoryzacyjnych współpracujących z IBRM SAMAR.

 – Galeria Multimediów zawiera materiały filmowe oraz najwyższej jakości autorskie zdjęcia IBRM SAMAR, przygotowane w sterylnych warunkach studyjnych. Dzięki temu porównanie zarówno całych samochodów, jak i poszczególnych ich detali jest wyjątkowo proste, a zarazem precyzyjne – podkreśla Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM SAMAR – Auto Katalog Samar pozwala również na prezentację aut w technologii zdjęć obrotowych 360 stopni – dodaje W. Drzewiecki.

 

Auto Katalog SAMAR bazuje na wyjątkowo solidnym fundamencie, jakim jest zbiór danych będących w posiadaniu Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR; jest dostępny na urządzeniach mobilnych działających w systemie Android oraz iOS. Wkrótce będzie również w pełni dostępna wersja na PC.

Aplikację można pobrać:

Android

iOS

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.