Skip to content Skip to footer

Hyundai odkrywa karty…

Kilka miesięcy po nowym i10, Hyundai prezentuje szkic nowej generacji modelu i20.

Samochód wyróżnia się zupełnie nowym designem i jest pierwszym na europejskim rynku samochodem zaprojektowanym według języka projektowania o nazwie Sensuous Sportiness. Według producenta, styl łączy w sobie cztery elementy: proporcje, architekturę, styl i technologię.Wygląd nowego i20 jest rewolucyjny. Jeśli szkic jest w  miarę dokładną zapowiedzą nowej sylwetki, to koreański mieszczuch będzie się prezentował bardzo sportowo. Elementem determinującym wygląd przodu jest przemodelowany grill znany choćby z i30, który projektant rozciągnął na boki auta. Dzięki stylistycznej sztuczce pojazd sprawia wrażenie szerszego i niższego. Tył samochodu zwieńczony jest świetlną listwą, która biegnie pod tylną szybą i dodatkowo optycznie poszerza nadwozie.

Wnętrze otrzymało diametralnie nowy wygląd. Poziome panele zakrywające deskę rozdzielczą podkreślają szerokość przedniej konsoli, maskując zarazem otwory nawiewów. Nowy zestaw wskaźników oraz konsola środkowa zostały połączone i wyposażone w dwa ekrany o przekątnej 10,25.

Światowa premiera nowego Hyundai i20 będzie miała miejsce podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment

0.0/5