BankiPieniądze

HSBC Polska: Jaka przyszłość czeka rynki globalne?

O najnowszych trendach i przyszłości rynków globalnych oraz Europy Środkowo – Wschodniej dyskutowano 24 października w Warszawie podczas konferencji HSBC Global and CEE Outlook, zorganizowanej przez HSBC Polska. Ekonomiści HSBC oraz Liderzy Biznesu zastanawiali się również, jak będzie kształtować się gospodarka w ciągu najbliższej dekady oraz jak będzie wyglądać świat w 2030 roku.

Podczas konferencji zorganizowanej dla Klientów i partnerów biznesowych przez HSBC Polska o perspektywach gospodarczych w ujęciu globalnym oraz prognozach dla Europy Środkowo-Wschodniej mówili światowej klasy ekonomiści HSBC: Stephen King, David Bloom, Agata Urbańska – Giner oraz James Pomeroy. W sesji panelowej „Świat w 2030 roku”  liderzy biznesu: Baudouin Denis (BMW), Sławomir Żygowski (GE Power), Magdalena Malewska (ABB) oraz Tony Housh (American Chamber of Commerce) oraz eksperci HSBC,  zastanawiali się jak będzie wyglądał świat za 10 lat.

Jak podkreślił Michał H. Mrożek, CEO HSBC Polska, konferencja była okazją do rozmowy na temat prognoz dla światowej gospodarki na najbliższe lata. – Jako międzynarodowa instytucja finansowa zainicjowaliśmy dyskusję, jaka przyszłość czeka globalne rynki oraz jaki wpływ będą miały zmiany, które zachodzą obecnie m.in. na poziomie demograficznym, politycznym,  światowego handlu, a także rewolucja technologiczna, na sytuację ekonomiczną w perspektywie najbliższej dekady. 

Podczas konferencji wystąpili światowi eksperci HSBC. Stephen King, Senior Economic Adviser w HSBC, autor wielu publikacji ekonomicznych mówił o zauważalnym wpływie deflacji, izolacji gospodarczych oraz rosnącego ryzyka recesji na globalną makroekonomię.

Z kolei David Bloom, Global Head of FX Strategy, w swoim wystąpieniu podjął temat perspektyw światowych rynków walutowych i napięć handlowych. Agata Urbańska – Giner, CEE Economist w HSBC, zapoznała uczestników z trendami ekonomicznymi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jednym z tematów konferencji była również rola technologii i jej wpływ na zachodzące zmiany na świecie, w tym w gospodarce, o czym mówił James Pomeroy, Global Economist, HSBC.

Dr. Thomas B. Sabel, Member of the Executive Committee, HSBC Poland, zwrócił uwagę, że eksperci, którzy wystąpili podczas konferencji, są światowymi specjalistami w swoich dziedzinach. – Byliśmy zaszczyceni, że są tu z nami w Warszawie uznani ekonomiści HSBC. Szczególnie David Bloom i Stephen King są dobrze znani z regularnego dzielenia się wiedzą w światowych mediach oraz cieszą się uznaniem naszych klientów. Zaproszonym gościom podobała się również sesja panelowa na temat 2030 roku, w której skupiliśmy się na świecie i na trendach, takich jak transport oparty na pojazdach autonomicznych i robotyka.

HSBC Global and CEE Outlook  zakończyła sesja panelowa na temat wyzwań, jakie przyniesie najbliższa dekada oraz jak będzie wyglądał świat w 2030 roku.  Punktem wyjścia dyskusji był raport HSBC Świat w 2030.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.