Sylwetki

Grzegorz Brona nowym szefem Polskiej Agencji Kosmicznej

Grzegorz Brona został szefem Polskiej Agencji Kosmicznej – poinformowało na twitterze Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.


 

Nominację nowemu prezesowi PAK wręczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki – poinformowało PAP biuro prasowe MPiT.

 

Jak czytamy na stronie wydziału zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Grzegorz Brona jest wykładowcą na Wydziale Fizyki UW oraz byłym pracownikiem laboratorium badawczego Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN, z którym współpracował w latach 2009 – 2011. “W laboratorium CERN odpowiadał za oprogramowanie detektorów promieniowania oraz zarządzanie zespołem badawczym pracującym przy Wielkim Zderzaczu Hadronów (LHC)” – wyjaśniono.

 

Nowy szef PAK jest ponadto współautorem ponad 300 artykułów naukowych publikowanych m.in. w „Physical Review Letters”, „Nuclear Instruments and Methods” i „Nature”.
Brona jest również współzałożycielem firmy Creotech Instruments, od 2015 roku pełni funkcję jej prezesa. “W Creotech odpowiedzialny za budowanie wizji i strategii rozwoju spółki, w szczególności w obszarze technologii kosmicznych, który stał się dla spółki kluczowy” – czytamy.

 

Od 2015 roku zasiada w Radzie Polskiej Agencji Kosmicznej. “Dr Grzegorz Brona w wolnym czasie uwielbia podróżować i poznawać historię odwiedzanych miejsc. Kocha dobre filmy i ambitną literaturę” – napisano na stronie Creotech Instruments.

PAP – Nauka w Polsce, Magdalena Jarco

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.