Aktualności

Goście Muzeum Porsche ze zniżką na bilety do Muzeum Mercedes-Benz

W Stuttgarcie bije serce niemieckiej motoryzacji, a swoje siedziby mają tu dwa zjawiskowe muzea dla miłośników samochodów. Ponieważ najlepiej odwiedzić oba obiekty, Muzeum Mercedes-Benz oraz Muzeum Porsche uruchamiają nową, wspólną ofertę: do 30 grudnia goście jednego z nich otrzymają 25% zniżki na zakup biletu normalnego (z 8 do 6 euro) lub ulgowego (z 4 do 3 euro) do drugiego z muzeów. Oferta zbiega się z początkiem wakacji letnich w Badenii-Wirtembergii.

W sierpniu Muzeum Porsche i Muzeum Mercedes-Benz wymieniają się eksponatami: przed budynkiem Muzeum Porsche w Zuffenhausen prezentowany będzie Mercedes-Benz 230 S rocznik 1966 (W 111), a przed Muzeum Mercedes-Benz w Bad Cannstatt lśni Porsche 911 Carrera 2.7 z roku 1975. Wymiana „ambasadorów” zachęca do odwiedzenia obu muzeów.

„W Stuttgarcie działa nie jedno, ale dwa wspaniałe muzea motoryzacyjne – to prawdziwy uśmiech losu. Wielu gości zdradza nam, że przyjechali do Stuttgartu tylko po to, by je odwiedzić. Bardzo nas cieszy wspólna kampania” – mówi Christian Boucke, szef Mercedes-Benz Classic i Centrum Klienta. „Te dwa muzea perfekcyjnie się uzupełniają: nigdzie indziej nie można poznać historii naszych marek w tak atrakcyjnej formie. Wprowadzenie specjalnej oferty dla entuzjastów motoryzacji z całego świata było tylko kwestią czasu. Przy okazji nasza współpraca podkreśla dobre relacje sąsiedzkie między Muzeum Mercedes-Benz a Muzeum Porsche” – dodaje Achim Stejskal, szef Muzeum Porsche oraz historycznego działu PR.

 

Otwarte przed 10 laty Muzeum Mercedes-Benz pielęgnuje sławę marki Mercedes-Benz – i historię indywidualnej motoryzacji w ogóle. Wielokrotnie nagradzany budynek, zaprojektowany przez holenderskie studio architektoniczne UN Studio, mieści około 160 aut oraz ponad 1500 eksponatów. Architektura i koncepcja ekspozycji uzupełniają się tu wzajemnie aż po najmniejsze szczegóły: trasa dla zwiedzających ma kształt podwójnej helisy i wiedzie przez dziewięć pięter, z góry na dół, począwszy od wynalezienia samochodu przez Karla Benza i Gottlieba Daimlera w roku 1886 aż po czasy współczesne. Muzeum Mercedes-Benz świętuje w tym roku dziesięciolecie swojej działalności – z tej okazji organizuje szereg specjalnych imprez, a także specjalną wystawę „Klasa E – arcydzieła”. Muzeum jest czynne codziennie od wtorku do niedzieli, od 9 do 18. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.mercedes-benz-classic.com/museum.

Muzeum Porsche, zlokalizowane w samym sercu siedziby firmy w Zuffenhausen, od 2009 roku w niepowtarzalnym stylu przedstawia historię motoryzacji i fascynację, jaką budzą samochody Porsche we wszystkich zakątkach globu. Od chwili otwarcia obiekt odwiedziło już ponad 3 miliony gości. Ekspozycja muzeum obejmuje około 90 pojazdów i regularnie się zmienia, a niemal wszystkie prezentowane auta są sprawne i jako „mobilne muzeum” pojawiają się na wyścigach oraz imprezach na całym świecie. W ten sposób entuzjaści czterech kółek mogą na żywo przekonać się o tym, jak pieczołowicie specjaliści z warsztatu przy Muzeum Porsche odnawiają klasyczne samochody i przygotowują je do jazdy. Na początku 2016 roku w muzeum pojawił się 12-metrowy touchwall, czyli wielki ekran zabierający gości w wirtualną podróż po historii firmy. U celu tej podróży czeka na nich instalacja multimedialna „Porsche in the Mix” – dynamiczne, audio-wizualne doświadczenie pozwalające skomponować własny utwór muzyczny w oparciu o „ścieżkę dźwiękową” siedmiu modeli Porsche. Muzeum Porsche jest otwarte codziennie od wtorku do niedzieli w godzinach od 9 do 18. Więcej informacji na jego temat można uzyskać na stronie: www.porsche.com/museum.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.