Skip to content Skip to footer

Gil Shwed: Trzy elementy skutecznej ochrony cybernetycznej

Firma Check Point Software Technologies rozpoczęła w Monachium coroczne wydarzenie dla klientów i partnerów – CPX 360. Trzydniowa prezentacja zgromadzi wiodących ekspertów z branży w celu zbadania najnowszych rozwiązań i strategii chroniących organizacje przed obecnymi zagrożeniami bezpieczeństwa cybernetycznego. Rok 2023 to rok sztucznej inteligencji – wskazał Gil Shwed, założyciel i dyrektor generalny izraelskiej firmy.

– Co kilka lat branża doświadcza poważnych zmian i obecnie znajdujemy się w samym środku rewolucji sztucznej inteligencji. Od dekady firma Check Point konsekwentnie inwestuje i wbudowuje ją w nasze systemy, a ponad połowa naszych silników zagrożeń korzysta z tej technologii, aby zapewnić ochronę złożonej infrastruktury. Dla mnie rok 2023 jest punktem zwrotnym dla sztucznej inteligencji, ponieważ zaczynamy coraz bardziej uzależniać się od jej możliwości w życiu codziennym, i umacnia się jako integralna część obrony naszych rozwijających się sieci – powiedział Gil Shwed podczas swojego wystąpienia zatytułowanego ‘Level Up to the Best Security’.

Shwed szczegółowo omówił to, co zaobserwował w ciągu ostatniego roku i wskazał, jak firmy mogą przygotować się na zbliżające się wyzwania i zmiany. Ciągłe zaangażowanie w pracę hybrydową zaowocowało ponad 50% wzrostem liczby urządzeń cyfrowych używanych na osobę. Zbiega się to ze wzrostem zarówno liczby cyberataków, jak i ich poziomu zaawansowania. – W przypadku wielu firm problem polega na tym, że ich produkty nie współpracują ze sobą, jest to po prostu zbyt skomplikowane. Musimy upewnić się, że wszystkie systemy komunikują się ze sobą, aby ograniczyć ryzyko w przypadku naruszenia. Nie jest to obecnie standardowa praktyka – ostrzega prezes firmy Check Point Software Technologies.

Wizja G.Shweda znajduje odzwierciedlenie w podejściu firmy do cyberbezpieczeństwa, które polega przede wszystkim na zapobieganiu, realizowanym w formule 3xC: Comprehensive (kompleksowość), Consolidated (skonsolidowanie) i Collaborative (współpraca). Organizacje potrzebują rozwiązania, które obejmą wszystkie wektory, aby przede wszystkim zapobiegać incydentom, może konsolidować architekturę w celu poprawy koordynacji i skuteczności bezpieczeństwa oraz integrować się z systemami innych firm, aby dostarczać najdokładniejsze dane w czasie rzeczywistym.

Podczas wydarzenia wiceprezes Check Point ds. zarządzania produktami, Eyal Manor, podzielił się także informacjami o najnowszych rozwiązaniach, które mają chronić przed zagrożeniami obserwowanymi przez Check Point Research. Zaprezentowana została m.in. Check Point Infinity Global Services, kompleksowa usługa bezpieczeństwa, która pomoże organizacjom zapobiegać zaawansowanym zagrożeniom cybernetycznym, reagować na powszechne ataki i zwiększać każdy aspekt ich odporności na zagrożenia.

Maya Horowitz, wiceprezes ds. badań, która zaprezentowała historię cyberbezpieczeństwa, zastanawiając się nad zdolnościami firmy Check Point do skrupulatnego dekodowania, analizowania i przeglądania danych w celu identyfikowania nowych zagrożeń i znajdowania sposobów ich szybkiego blokowania.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment