GamingTechNews

Francuska Rewolucja właśnie się rozpoczęła We. The Revolution debiutuje na PC

We. The Revolution – długo oczekiwana gra z portfolio wydawniczego spółki Klabater – debiutuje dziś na komputerach PC, Mac i Linux w sklepach STEAM i GOG. Tytuł osadzony w krwawych czasach Rewolucji Francuskiej, autorstwa Polyslash, w drugim kwartale br. będzie także dostępny w wersjach na konsolach Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4.

We. The Revolution to gra narracyjna, której akcja rozgrywa się w salach sądowych i na ulicach zrewoltowanego Paryża w czasach Rewolucji Francuskiej. Gracz wciela się w rolę sędziego Trybunału Rewolucyjnego, wydaje wyroki w sprawie zwykłych mieszkańców miasta, rewolucjonistów i arystokracji. Musi jednak uważać, by samemu nie stać się wrogiem rewolucji – złe decyzje mogą go kosztować, dosłownie, głowę. Fabuła gry nie ogranicza się jedynie do sal sądowych, w tle toczonych rozpraw główny bohater prowadzi życie rodzinne, a także bierze udział w skomplikowanej politycznej grze. Nietypowej dla gier scenerii towarzyszy równie unikatowa oprawa graficzna inspirowana neoklasycyzmem.

– We. The Revolution postawi gracza w moralnie niejednoznacznych sytuacjach, w których nie ma oczywistych rozwiązań, a podejmowane decyzje nigdy nie są jednoznaczne.– informuje Łukasz Mach, dyrektor marketingu w spółce Klabater.  – Ostatnie tygodnie naszej kampanii zaowocowały bardzo dużym wzrostem zainteresowania grą, zarówno ze strony graczy jak i mediów. Dostajemy zapytania o kody recenzenckie z całego świata, a wishlisty na serwisie Steam – branżowy wyznacznik efektywności działań promocyjnych – idą w górę w bardzo szybkim tempie.

Produkcja w ostatnich miesiącach została zaprezentowana szerokiej publiczności na najważniejszych imprezach branżowych oraz podczas globalnego presstour, zorganizowanego przez wydawcę.

– Praca nad We. The Revolution była niesamowitą podróżą. Gra startowała jako niewielki projekt, ale dwa Gamescomy, trzy PAX-y i jeden globalny presstour zdecydowały, że ostatecznie wydajemy dużą grę z rozbudowaną i zróżnicowaną rozgrywką. To nie jest typowy dramat sądowy jakich sporo znamy z rynku gier – w We. The Revolution oprócz decydowania o losie innych ludzi na sali sądowej, będzie trzeba skoncentrować się na bardzo napiętych relacjach rodzinnych głównego bohatera, a nawet dowodzić własnymi jednostkami w taktycznych bitwach. – mówi Michał Gembicki, prezes spółki Klabater.

Gra w wersji na PC dostępna jest w cenie 69,99 PLN. W Polsce można ją także nabyć w bogatej wersji pudełkowej. W następnych tygodniach tytuł będzie dostępny w wersji na Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.