AutoMotoPrezentacje

First Edition: na dobry początek!

PSA zaprezentowało na Salonie Samochodowym w Genewie nowego Peugeota 508. Koncern po raz pierwszy przedstawił również ekskluzywną serię, która będzie oferowana w limitowanej liczbie egzemplarzy z okazji debiutu rynkowego samochodu.


autor: Artur Balwisz


Premierowy 508 nazywa się First Edition i będzie dostępny w dwunastu krajach Europy. Już teraz można go rezerwować online. A pierwsze samochody trafią do właścicieli w październiku 2018 r.

Peugeot 508 First Edition został stworzony na bazie wersji GT. W sprzedaży znajdzie się w dwóch kolorach: niebieski dark i czerwony ultimate. Z zewnątrz, limitowana wersja wyróżnia się też czarnym, połyskliwym obramowaniem grilla i aluminiowymi dwukolorowymi felgami 19’’ pokrytymi lakierem Grey Dust. Pojazd będzie dostępny z silnikiem benzynowym PureTech 225 KM lub wysokoprężnym BlueHDi 180 KM, oba z automatyczną skrzynią biegów o 8 przełożeniach EAT8.


 


Wnętrze wykończono elementami z drewna Zebrano oraz tapicerką z Alcantary, czarnej skóry i stebnówkami w kolorze miedzi. Układ i-Cockpit obejmie kompaktową kierownicę, cyfrowe zegary o przekątnej 12,3” z możliwością personalizacji trybów wyświetlania oraz dotykowy ekran pojemnościowy 10’’ HD.

Sportowy charakter samochodu podkreślają liczne detale: koło kierownicy pokryte perforowaną skórą licową, wstawki z matowego chromu, oświetlenie LED, aluminiowe pedały i nakładki na progi drzwi z oznakowaniem First Edition. Auto otrzyma tez unikatowy w tym segmencie system noktowizyjny Night Vision.


 


508 First Edition będzie wyposażony w wysokiej klasy system nagłośnienia Hi-Fi sygnowany przez firmę FOCAL. System obejmuje dziesięć głośników oraz opracowane wspólnie z firmą FOCAL ekskluzywne słuchawki bezprzewodowe, sygnowane przez Peugeot Design Lab.


 


Wersja First Edition dostępna jest w dwóch wersjach. Samochody w kolorze Czerwony Ultimate (M5F3) z silnikiem PureTech 225 KM S&S EAT8 wyceniono na 199 900 złotych a w kolorze Niebieski Dark (M0KU) z silnikiem BlueHDi 180 KM S&S EAT8 na 203 900 złotych. Samochód w Polsce można rezerwować już teraz na stronie internetowej. Adres strony:  http://lp.peugeot.com/poland/pl/landing-page/nowy-peugeot-508-first-edition-rezerwacja.

 

Artur Balwisz Author
Absolwent Zespołu Szkół Technicznych przy WSK w Świdniku. Mechanik lotniczy. Ukończył wydział politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Dziennikarz. W mediach od 1989 roku. Z dziennikarstwem motoryzacyjnym związany od 1996 roku.
×
Artur Balwisz Author
Absolwent Zespołu Szkół Technicznych przy WSK w Świdniku. Mechanik lotniczy. Ukończył wydział politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej. Dziennikarz. W mediach od 1989 roku. Z dziennikarstwem motoryzacyjnym związany od 1996 roku.
Latest Posts