Skip to content Skip to footer

Dziewczyna w kaloszach – rozmowa z Magdą Greszta z biura BOCKBAU

Magda Greszta, współtwórczyni międzynarodowego biura projektowo-wykonawczego BOCKBAU, zwana przez swoich kolegów i koleżanki z pracy „dziewczyną w kaloszach” opowiada o swojej pracy i burzy wszelkie mity.

Jesteś współtwórczynią kolektywu BOCKBAU i zajmujesz się wykonawstwem, pracujesz na budowie, potrafisz odróżnić kilof od młotka. Opowiedz więcej o podziale obowiązków w Waszym zespole, bo chyba wszystko jest w nim nieoczywiste.
Magda Greszta: BOCKBAU to nietypowy na rynku twór, utworzony przez dwoje ludzi, których połączyły doświadczenie i wiedza w wykonawstwie oraz rzemiosło. Nie tworzymy inwestycji tylko „pod klucz”. Nasz serwis zaczyna się od pierwszego spotkania z klientem przy kawie czy lunchu, a kończy na zawieszeniu ostatniego obrazu czy zorganizowaniu hucznego otwarcia. Firma ma bardzo rozbudowane portfolio usług, które ciągle poszerza i rozwija.

Realizujesz kompletny remont jednego z najbardziej spektakularnych domów mieszczących się w Berlinie. Zdradzisz szczegóły tego projektu?
Dopóki architekci tego projektu oficjalnie nie poinformują w mediach społecznościowych o jego realizacji, nie możemy zdradzać szczegółów tego przedsięwzięcia. W całym rozrachunku jesteśmy w tym przypadku wykonawcami i najważniejsze dla nas jest dopieszczenie detali, które dla każdego artysty są najważniejsze. Rozumiemy twórczość i zarówno w budownictwie jak i w rzemiośle, zwracamy uwagę na wykończenie i jakość materiałów. Mamy nadzieję podzielić się niebawem z odbiorcami większą ilością szczegółów.

BOCKBAU to nazwa. Co mieści się w jej desygnacie? Bo zajmujecie się wieloma rzeczami.
Nazwa miała od samego początku brzmieć niemiecko. „BOCK” to rogi, które mieszczą się w moim i Kuby Poszepczyńskiego – mojego wspólnika znakach zodiakach. „BAU” to budowa/budowanie.
Firma dzieli się na trzy działy: – architektura, -budownictwo i -nieruchomości. Jest to idealne połączenie różnych kierunków i kompetencji zespołu, które wzajemnie się nakręcają i pozwalają rozwijać oraz generować synergicznie zyski.

Planujecie podbicie rynków zachodnich. Jesteście już w Niemczech i Austrii. Na których rynkach zamierzacie się wkrótce pojawić z ofertą?
Składamy swoje pierwsze oferty w Hiszpani i Anglii, ale nie mamy zamiaru się ograniczać, nie możemy się doczekać nowych wyzwań.

Co Cię inspiruje w życiu? Jakie masz pasje?
BOCKBAU inspirują ludzie, z którymi pracujemy. Kamieniarz, który odnawia pałace we Włoszech, ślusarz, który jest również artystą-rzeźbiarzem, szklarz, który jest wynalazcą i oczywiście Kuba Poszepczyński który tworząc i współpracując z wszystkimi wymienionymi wyżej inspirującymi osobami, łączy projekt w całość.
Pasją BOCKBAU jest wychodzenie poza ramy pierwotnych założeń firmy, jak na przykład inwestycje w sztukę i otwarcie nowej galerii… ale to już opowieść na następny wywiad.

Dziękujemy za rozmowę.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment