Skip to content Skip to footer

DRAGO entertainment przyspiesza prace nad Airpot Contraband we współpracy z Titanite Games

DRAGO entertainment 26 kwietnia 2023 roku wyda kolejny płatny dodatek do swojego hitu Gas Station Simulator pt. Airstrip. Studio uznało, że to optymalny moment na przyspieszenie prac nad kolejnym autorskim symulatorem premium – Airport Contraband. Będzie to możliwe dzięki nawiązanej współpracy z doświadczonym, także krakowskim, developerem – Titanite Games.

DRAGO entertainment swój dynamiczny rozwój opiera o produkcję symulatorów premium, gier AA innych gatunków oraz usługi wydawnicze. Ma już na swoim koncie wydany w 2021 roku globalny hit Gas Station Simulator, który stale rozwija o update’ y oraz bezpłatne i płatne dodatki. Na swoim koncie ma także, wydany w 2022 roku, tytuł Food Truck Simulator. Krakowski zespół w segmencie symulatorów ma również w produkcji Airport Contraband, który cieszy się zainteresowaniem i znajduje się w zestawieniu TOP Wishlist na platformie Steam. Po sukcesie Gas Station Simulator część teamu DRAGO entertainment stale dedykowana jest do rozwoju tego tytułu, dlatego prace nad ww. grą Airport Contraband w ostatnim czasie musiały zwolnić. Dzięki podjęciu współpracy z Titanite Games będą mogły powrócić do standardowego tempa.

Przed wejściem DRAGO na Giełdę zapowiedzieliśmy kilka symulatorów, mimo że dla części z nich nie prowadzimy żadnych działań marketingowych, ich wishlisty nadal rosną. Oczywiście bardzo się z tego cieszymy, jednak musimy koncentrować swoje zespoły wokół projektów z największym potencjałem. Jednocześnie szkoda nam pozostawienia tematów, na które czeka nasza społeczność. Zdecydowaliśmy się więc na przyspieszenie prac nad Airport Contraband, ponieważ uważamy, że ze względu na bliskie wydanie DLC Airtrip do Gas Station Simulator jest to jak najbardziej optymalny moment. – mówi Joanna Tynor, Prezes Zarządu DRAGO entertainment S.A.

Ostatnie prace prowadzone przez DRAGO nad grą Airport Contraband skierowały grę w kierunku nieco odmiennym od początkowych zapowiedzi. Gra będzie toczyć się w Kolumbii – światowej stolicy przemytu narkotyków, a gracz nie raz postawiony będzie przed trudnymi wyborami między praworządnością a bogactwem. Rozgrywka koncentrować się będzie na kontrolowaniu pojazdów i transportowanych towarów, chociaż nie będzie też brakować niespodzianek.

Wraz z naszym partnerem skupimy się w pierwszej kolejności na przeniesieniu wykonanych już prac na silniku Unreal Engine 5, a następnie na dalszym rozwoju gry. Titanite Games wykonał już dla nas drobniejsze zlecenie, a więc próbkę współpracy mamy za sobą. Dotychczas pracowaliśmy z wewnętrznymi zespołami stacjonarnymi, dlatego dodatkowym atutem naszego partnera jest fakt, że jego zespół jest tak jak nasz – z Krakowa. To zdecydowanie powinno przyspieszyć bieżącą komunikację między zespołami. – mówi Lucjan Mikociak, Wiceprezes Zarządu DRAGO entertainment S.A.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment