Zarządzanie

Dieter Gass nowym szefem Audi Motorsport

Zaplanowana zmiana w Audi Sport: z dniem 1 stycznia 2017 roku, szef Audi Motorsport, dr Wolfgang Ullrich, po 23 latach pracy przekaże swe stanowisko następcy – Dieterowi Gassowi. Ullrich pozostaje w Audi do końca 2017 roku na stanowisku doradcy.

Szef Audi Motorsport, dr Wolfgang Ullrich, na początku roku 2012 ściągnął Gassa do koncernu, z zamiarem uczynienia go swoim następcą. Dieter Gass jest dyplomowanym inżynierem elektromechanikiem. Po pięciu latach wspólnej pracy, nadszedł w końcu moment zmiany na najwyższym stanowisku w Audi Motorsport. Dieter Gass będzie nowym szefem całego projektu i będzie kierował wszystkimi sportowymi przedsięwzięciami marki. W tej chwili cztery pierścienie zaangażowane są sportowo w Formułę E i w DTM.

„Dieter Gass ma za zadanie przeprowadzić Audi Sport przez nadchodzącą transformację i kontynuować sukcesy Audi w sportach motorowych” – mówi dr Wolfgang Ullrich. „Dieter zna Audi Sport jak nikt inny. Od listopada 1994 r. do marca 2001 r. pracował tu jako inżynier – najpierw przy serii samochodów superturystycznych, a potem przy prototypach sportowych. Następnie przez jedenaście lat zasiadał na kierowniczych stanowiskach w Formule 1. Zebrał wtedy wiele doświadczeń i wiedzy, z czego po jego powrocie w roku 2012 korzysta Audi Sport. Po roku na stanowisku szefa działu samochodów wyścigowych i po czterech latach szefowania w DTM, nadszedł teraz czas na najbardziej znaczący krok w jego karierze. Będę go w tym wspomagał dobrą radą, wycofam się jednak z działalności operacyjnej. Wiem, że Dieter Gass jest najwłaściwszą osobą do kierowania sportowym zaangażowaniem Audi.”

„Ślady dr Wolfganga Ullricha pozostaną tu na zawsze” – mówi Dieter Gass. „Na czele Audi Sport stał aż 23 lata i w tym długim czasie wykonał dla czterech pierścieni nadzwyczajną pracę. Milowymi kamieniami jego długiej i pełnej sukcesów kariery są m.in. światowy rozwój zespołów partnerskich, niezliczone tytuły mistrzowskie w klasie wyścigów samochodów superturystycznych, trzynaście zwycięstw w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans oraz wiele tryumfów w DTM. Nie można oczywiście zapominać o rozwoju działu dostarczającego samochody zewnętrznym teamom wyścigowym i o przeprowadzce Audi Sport do nowoczesnego, odpowiadającego współczesnym potrzebom centrum kompetencyjnego sportów motorowych w Neuburgu. Takie kariery są w sporcie motorowym bardzo rzadkie.”

„Patrząc teraz wstecz muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z tych 23 lat na czele Audi Sport” – mówi dr Wolfgang Ullrich. „Świętowaliśmy wielkie sukcesy i mogłem współpracować z wieloma wspaniałymi ludźmi, którym chciałbym serdecznie podziękować. To samo dotyczy naszych zespołów wyścigowych i partnerów. Zarząd wierzył w nas również w trudnych dla nas czasach i myślę, że my odpłacaliśmy temu zaufaniu wspaniałymi zwycięstwami i tytułami mistrzowskimi.”

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.