Akcesoria

Dell Latitude 14 Rugged – ekstremalny Bałtyk

W portfolio firmy Dell znajdują się produkty, które doskonale sprawdzają się w ekstremalnych warunkach. Laptopy Latitude Rugged to notebooki specjalnie wzmocnione, aby zapewnić niezawodną wytrzymałość. Dlatego też marka wsparła wyprawę kajakową Kamila Sobola, który postawił sobie za cel przepłynięcie Morza Bałtyckiego jednoosobowym kajakiem morskim. Laptop Dell Latitude Rugged towarzyszył ekipie kajakarza przez cały czas trwania wyprawy.

Kamil Sobol, podróżnik oraz prezes Łowickiej Akademii Sportu rozpoczął walkę z wodnym żywiołem 15 sierpnia. Zaplanowana trasa rozpoczęła się w porcie w Kołobrzegu. Pierwszym i jedynym przystankiem była duńska wyspa Bornholm. Dopłynięcie do niej zajęło Kamilowi 27 godzin wiosłowania. Warunki atmosferyczne były niesprzyjające, gdyż na morzu pojawiły się fale oraz silny wiatr osiągający nawet 6 stopień w skali Beauforta, co utrudniało kajakarzowi osiągnięcie zamierzonego celu.  Ostatni odcinek trasy zakończył się w Szwecji 25 sierpnia. Przepłynięcie Bałtyku z Polski do Szwecji zajęło Kamilowi 44 godziny.

Niezawodne wsparcie
Podczas całej ekspedycji Kamila wspierała siedmioosobowa załoga, która asekurowała go z jachtu żaglowego. Zadaniem załogi było stałe monitorowanie kajaka, informowanie o zmieniających się warunkach pogodowych oraz pomoc w razie niebezpieczeństwa. Załoga korzystała z urządzeń, które ułatwiały pracę, w tym ze specjalnie wzmocnionego notebooka Dell Latitude 14 Rugged, który jest odporny na wstrząsy, upadki i drgania. Dodatkowo wszystkie miejsca dostępu są zabezpieczone mechanicznymi drzwiczkami, a uszczelnienie klasy IP-52 chroni urządzenie przed kurzem i wodą. Dzięki temu urządzeniu załoga asekurująca mogła na bieżąco sprawdzać pogodę i przekazywać informacje kajakarzowi oraz na bieżąco informować o postępach w kanałach społecznościowych Kamila.

Seria ekstremalnie wytrzymałych laptopów
Seria Latitude Rugged to notebooki stworzone z myślą o tych, którzy od swojego komputera oczekują niezawodności w każdej sytuacji. Polimerowa konstrukcja i sztywna obudowa ze stopu magnezu chronią komputer przed wstrząsami oraz upadkami. Funkcje zarządzania QuadCool zapewniają ochronę przed wysokimi temperaturami. We wnętrzu notebooka znajdują się wydajne podzespoły takie jak energooszczędne procesory Intel Core najnowszej generacji, szybka pamięć DDR3 o pojemności 16 GB oraz dysk SSD o pojemności do 512GB.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.