Zdrowie

Ćwiczenia z trenerem to inwestycja

Do regularnego wysiłku fizycznego nie trzeba już dziś nikogo przekonywać. Ćwiczenia nie tylko pomagają nam schudnąć lub utrzymać prawidłową masę ciała, ale też wzmocnić mięśnie wokół kręgosłupa dzięki czemu unikniemy bólów pleców, poprawić wydolność organizmu i zachować ogólną sprawność, co przy dzisiejszym, szybkim tempie życia bywa prawdziwym wyzwaniem.

 

Jeśli jeszcze nie trenujesz, ważne, abyś zrobił pierwszy krok w kierunku aktywności fizycznej i wytrwał w postanowieniu. Po kilku tygodniach ćwiczeń, z dużym prawdopodobieństwem trening stanie się naturalną częścią Twojego dnia. Jeśli już trenujesz, podnoś poprzeczkę. Nie oznacza to oczywiście, że musisz ćwiczyć więcej. Ważne, żeby trenować z odpowiednią intensywnością.

Jak zacząć?
Do rozpoczęcia aktywności po długiej przerwie warto dobrze się przygotować. Dzięki temu unikniesz ryzyka kontuzji, przetrenowania oraz zniechęcenia, które może się pojawić, jeśli wejdziesz do klubu fitness bez planu i nie będziesz wiedział, co dokładnie masz robić. Dobrym sposobem jest wynajęcie trenera personalnego. Początkowo taka opcja może wydawać się kosztowna, jednak warto potraktować ją jako inwestycję. Bardzo ciekawą ofertę dla rozpoczynających korzystanie z siłowni ma np. sieć Jatomi Fitness. Kluby proponują wszystkim nowym klubowiczom dwie bezpłatne sesje z trenerem na start. Trener zaczyna spotkanie od rozmowy i pomiarów metabolicznych na specjalnym urządzeniu, które określi m.in. twoją wagę, poziom tłuszczu i mięśni oraz wiek metaboliczny. Dzięki temu właściwie ustalisz cel treningów oraz narzędzia, które mogą Ci pomóc w jego realizacji. Trener pomoże Ci też rozwiać wątpliwości związane z dietą i przeprowadzi z Tobą trening wprowadzający, podczas którego zapoznasz się z dostępnymi w klubie sprzętami i dowiesz się, z jakich i z jaką częstotliwością korzystać, aby zrealizować swoje cele treningowe.

Świetnym pomysłem jest kontynuowanie ćwiczeń pod okiem trenera przynajmniej przez kilka kolejnych spotkań. Oceni on twoją kondycję i dobierze indywidualny trening, poprawi błędy w wykonywaniu ćwiczeń i pokaże Ci jak zwiększać intensywność wraz z polepszającą się kondycją.

Trening dla zaawansowanych

Trener personalny to również rozwiązanie dla Ciebie, jeśli ćwiczysz od dłuższego czasu i nie widzisz efektów lub chcesz osiągnąć nowy poziom treningów. Często wydaje nam się, że ćwiczymy naprawdę intensywnie, a w rzeczywistości nasze treningi nie są na tyle intensywne, aby wypracować progres. Bywa też, że popełniamy błędy zmniejszające skuteczność ćwiczeń lub po prostu nie mamy pomysłu na ćwiczenia, które tak mocno zaskoczą nasze ciało, aby dało z siebie więcej.

Na siłowniach pojawiają się też sprzęty, do których w ogóle nie podchodzimy, ponieważ nie wiemy jak z nich korzystać. Warto wtedy spotkać się z trenerem, który w bezpieczny sposób zapozna nas z nieznanymi nam narzędziami i pokaże co dzięki nim możemy osiągnąć.

Przykładem może być urządzenie ze zdjęcia. Wyglądające z pozoru jak zwykła bieżnia urządzenie Matrix S-Drive Performance Treadmill – to maszyna, która zintensyfikuje Twoje treningi i przeniesie je na nowy poziom. Sprzęt dostępny będzie w wybranych klubach Jatomi Fitness od października. Razem z nim w klubach Jatomi Fitness pojawią się inne innowacyjne maszyny, które razem tworzą strefę treningów o wysokiej intensywności „Performance Lab”.

Treningi w grupie

Jeśli wydatek w postaci godzinnego spotkania z trenerem jest dla Ciebie zbyt wysoki lub po prostu wolisz ćwiczyć w grupie, spróbuj skorzystać z zajęć grupowych. Wybór jest dziś niesamowicie duży – od spokojnych, wyciszających zajęć prozdrowotnych typu: joga, pilates, czy zdrowy kręgosłup, przez zajęcia rowerowe i taneczne, na intensywnych treningach siłowych kończąc. Jeśli lubisz prawdziwe wyzwania, postaw na zajęcia Les Mills. Te dynamiczne, profesjonalne zajęcia pomogą Ci w krótkim czasie uzyskać lepszą zwinność, wytrzymałość i siłę mięśni.

Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz swoją przygodę ze sportem, czy jesteś już zaawansowanym miłośnikiem fitnessu, konsultacja z trenerem od czasu do czasu jest naprawdę świetną inwestycją.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.