Ludzie

Clive Alberts nowym prezesem firmy Verbatim

Verbatim, należąca do koncernu Mitsubishi Chemical Group, a przy tym jedna z największych firm w branży nośników i przechowywania danych, mianowała Clive’a Albertsa na stanowisko prezesa w regionie EUMEA. Ustępujący z tej funkcji Hidetaka Yabe wróci do Tokio, gdzie będzie pełnić funkcję dyrektora generalnego działu marketingu korporacyjnego w Mitsubishi Chemical Corp.

– Jestem zaszczycony objęciem tak ważnego stanowiska w firmie Verbatim, która może pochwalić się 50-letnim doświadczeniem w branży nośników i przechowywania danych – powiedział Clive Alberts. – Naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera w naszej flagowej kategorii nośników optycznych, jednak planujemy poszerzyć ofertę o m.in. takie produkty, jak dyski twarde i SSD oraz karty pamięci i przenośne pamięci USB. Co więcej, działania naszej firmy zostaną ukierunkowane na rozwój produktów oferujących bezpieczne szyfrowanie danych, wysokiej jakości akcesoriów komputerowych oraz wysoko wydajnych dysków tradycyjnych i SSD dostępnych pod marką Freecom. Planujemy także rozwój i sprzedaż technologii opracowywanych przez nasz macierzysty koncern Mitsubishi Chemical, a związanych m.in. z drukiem 3D. W najbliższych latach spodziewamy się obserwować dynamiczny rozwój naszej firmy w tych kategoriach.

– Clive Alberts wniósł do firmy energię i nowe pomysły, które w połączeniu z jego rozległą wiedzą i bogatym doświadczeniem branżowym staną się siłą napędową firmy Verbatim nie tylko w jubileuszowym, pięćdziesiątym już roku jej działalności, ale także w przyszłości. – powiedział Hidetaka Yabe.

Alberts (45 l.) pracował wcześniej w firmie Freecom (2001 – 2010), gdzie pełnił funkcję dyrektora sprzedaży na region DACH i CEE (obejmujący Niemcy, Austrię i Szwajcarię oraz Europę Środkową i Wschodnią). Firma Freecom została przejęta przez koncern Mitsubishi Chemical Media w 2010 r. i w wyniku fuzji stała się częścią firmy Verbatim, w związku z czym Alberts podjął się podobnej roli w ramach powiększonej spółki-córki, Verbatim EUMEA. W 2013 r. przyjął dodatkowe obowiązki dyrektora generalnego i pełnomocnika firmy Verbatim Europe Central, w 2016 r. objął stanowisko dyrektora sprzedaży Verbatim EUMEA, a kwietniu 2019 r. został mianowany prezesem firmy.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.