Dla biznesuIT

Check Point przedstawia Infinity Total Protection

Firma Check Point Software Technologies, podczas organizowanej w Barcelonie konferencji CPX 360, zaprezentowała Infinity Total Protection, mający być rewolucyjnym modelem zachowywania bezpieczeństwa w organizacji, umożliwiającym ochronę przed cyberatakami piątej generacji. Ten innowacyjny model wykorzystuje komponenty architektury Check Point Infinity, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie redukując koszty poprzez konsolidację poszczególnych elementów bezpieczeństwa.


 

Wszystkie sektory biznesowe doświadczają obecnie ataków cybernetycznych piątej generacji (Gen V), które charakteryzują się głównie dużą skalą i szybkim przemieszczaniem się  między wieloma branżami.  Te wyrafinowane ataki na sieci mobilne, chmury i różne sieci korporacyjne z łatwością omijają konwencjonalne, systemy obrony oparte na wykrywaniu statycznym, używane obecnie przez większość firm.  Aby chronić sieci i dane przed tymi atakami, organizacje powinny przejść do tzw. bezpieczeństwa cybernetycznego Gen V, korzystając z funkcji Check Point Infinity, która łączy w sobie zapobieganie zagrożeniom w czasie rzeczywistym, współdzielenie informacji wywiadowczych i najbardziej zaawansowane zabezpieczenia w sieciach, chmurze i urządzeniach mobilnych.

 

– Przedsiębiorstwa powinny chronić się przed wyrafinowanymi i niebezpiecznymi atakami na wszystkich frontach: sieć, punkt końcowy, telefonia komórkowa i chmura. – powiedział Doug Cahill, dyrektor grupy i wyższy rangą analityk ds. bezpieczeństwa cyberbezpieczeństwa w firmie badawczej Enterprise Strategy Group. – Ostatnie ataki piątej generacji wymagają kompleksowego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego piątej generacji, takiego jak Check Point’s Infinity Total Protection, aby zapewnić bezpieczeństwo krytycznych danych biznesowych przed potencjalnie niszczycielskimi atakami.

 

Infinity Total Protection jest innowacyjnym modelem bezpieczeństwa, oferującym prostą i wszechstronną, roczną ofertę abonamentową.  Oferta umożliwia przedsiębiorstwom pełne wykorzystanie zabezpieczeń Gen V w całej sieci.  Infinity Total Protection to jedyne dostępne obecnie rozwiązanie abonamentowe, które obejmuje zarówno sprzęt i oprogramowanie do zabezpieczania sieci, w pełni zintegrowany punkt końcowy, ochronę chmury i urządzeń mobilnych oraz zapobieganie zagrożeniom zero-dniowym, wraz z ujednoliconym zarządzaniem i całodobową obsługą premium. Dzięki temu, abonenci natychmiast odnoszą korzyści z ujednoliconej architektury bezpieczeństwa Check Point Infinity i całkowitego zapobiegania zagrożeniom we wszystkich środowiskach korporacyjnych, niezależnie od tego, czy chodzi o lokalną, mobilną czy chmurę obliczeniową.

 

– Cyberataki z dnia na dzień są coraz większe, coraz bardziej wyrafinowane i złożone, jednak wiele organizacji nadal polega na przestarzałych technologiach zabezpieczeń starszej generacji, które mogą wykrywać ataki dopiero po ich pojawieniu się – powiedział Gabi Reish, wiceprezes ds. zarządzania produktami i marketingiem produktów w Check Point.  – Dzięki Infinity Total Protection, przedsiębiorstwa mogą szybko i łatwo wdrażać cyber bezpieczeństwo piątej generacji, architekturę Check Point Infinity w całym swoim środowisku, a tym samym zapobiegać i blokować najbardziej zaawansowane zagrożenia i ataki.


 

Check Point Infinity Total Protection zapewnia najszerszy zestaw zabezpieczeń, aby chronić organizacje przed najbardziej zaawansowanymi i nieznanymi zagrożeniami, w tym przed najbardziej zaawansowanymi i nieznanymi zagrożeniami:

Zapobieganie zagrożeniom w czasie rzeczywistym: ochrona przed APT i nieznany atakami typu zero z wykorzystaniem piaskownicowania w czasie rzeczywistym; ochrona przed okupem; oraz technologie anty-botowe, oparte na zintegrowanej chmurowej inteligencji zagrożeń w czasie rzeczywistym i uczeniu się maszynowym w celu identyfikowania nowych zagrożeń.

Zaawansowane bezpieczeństwo sieciowe: najbardziej zaawansowana zapora sieciowa, zapobiegająca włamaniom i kontrolująca aplikacje, obsługująca sieci o dowolnej wielkości – od oddziałów po globalne przedsiębiorstwa, oferująca zarówno bezpieczeństwo w chmurze prywatnej, jak i publicznej.

Bezpieczeństwo chmury: zaawansowane bezpieczeństwo zapobiegania zagrożeniom w chmurze publicznej, prywatnej i hybrydowej oraz w środowisku SDN, z mikro-segmentacją zapewniającą kontrolę ruchu na linii wschód-zachód wewnątrz chmury.

Mobile Security: ochrona przed złośliwym oprogramowaniem na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android, identyfikacja sieci, zabezpieczone foldery, ochrona danych i szyfrowanie dokumentów oraz integracja EMM.

Ochrona danych: oprogramowanie antyransomware dla znanych i nieznanych ransomware, ochrona danych i bezproblemowe szyfrowanie dokumentów, bezpieczeństwo przeglądarki, w pełni zintegrowany pakiet ochrony urządzenia końcowego.

– Zintegrowane zarządzanie bezpieczeństwem i zagrożeniami: zunifikowane środowisko zarządzania bezpieczeństwem, obsługujące zarządzanie wieloma urządzeniami, wielopunktowe i wielopłaszczyznowe, z pełną widocznością zagrożeń wspomagającą zbieranie danych, analizę korelacji i ataków oraz narzędzia raportowania zgodności i audytu.

 


 

Nowe rozwiązanie zostało zaprezentowane na CPX 360 Barcelona, corocznej konferencji Check Pointa poświęconej bezpieczeństwu cybernetycznemu oraz targach expo dla klientów i partnerów.  CPX 360 został stworzony z myślą o rozwiązywaniu najpilniejszych problemów związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym i pomaganiu klientom różnej wielkości w opracowywaniu strategii, które pozwolą im wyprzedzić o krok nowe i pojawiające się zagrożenia cybernetyczne oraz wyrafinowanych hakerów.

Więcej informacji nt. Check Point Infinity oraz Infinity Total Protection znajduje się pod linkiem.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.