AutoMotoLudzie

Brytyjski koncern Inchcape awansuje polskich menedżerów.

Marcin Słomkowski, Prezes spółki oraz dotychczasowy Dyrektor Generalny Inchcape w Polsce awansował na stanowisko Managing Director Distribution of Northern Europe. Dyrektorem generalnym Inchcape Polska został Witold Wcisło.

Słomkowski, od blisko 13 lat pełniący funkcję dyrektora generalnego Inchcape Polska, odpowiadał m.in. za wdrożenie globalnej strategii Inchcape w Polsce. Liczne sukcesy polskiego menedżera (oddziały BMW Inchcape w tym czasie zdobyły łącznie 38 nagród BMW), poparte dobrymi wynikami finansowymi, zostały zauważone przez brytyjski koncern już dwa lata temu, kiedy to został awansowany na stanowisko dyrektora zarządzającego marki BMW w Inchcape Northern Europe. W marcu br. prezes Inchcape Polska ponownie został wyróżniony przez Inchcape, otrzymując nominację na stanowisko Managing Director Distributon Northern Europe dla całej marki Inchcape. To najwyższe stanowisko jakie polski menedżer osiągnął w brytyjskim koncernie motoryzacyjnym, działającym w 31 krajach na świecie!

W związku z awansem Marcina Słomkowskiego powołano nowego dyrektora generalnego Inchcape Polska, którym został Witold Wcisło. Wcisło od trzech lat związany jest z Inchcapem i dotychczas pełnił stanowisko zarządzającego warszawskim oddziałem spółki. To pod jego kierownictwem, tylko w 2018 roku, warszawski oddział zdobył aż cztery prestiżowe nagrody przyznawane przez BMW Polska.

Witold Wcisło

Inchcape Polska podczas 13 lat obecności na rodzimym rynku ugruntował sobie pozycję wśród 30 największych dealerów samochodowych w Polsce (za Miesięcznik Dealer), będąc jednym z nielicznych w zestawieniu dealerów koncentrujących się wyłącznie na segmencie premium. To również najbardziej utytułowany dealer BMW – zdobywca 38 nagród BMW, w tym 5 tytułów Dealera Roku BMW.W ocenie Inchcape to właśnie segment premium ma największe perspektywy wzrostu. Opinię tę potwierdzają dane raportu KPMG, przewidujące dynamiczny wzrost liczby zamożnych i bogatych Polaków, który w 2017 sięgnął ponad 1,3 mln rodaków. Ich łączne dochody netto miały wynieść około 284 mld zł. Wartość rynku dóbr luksusowych szacowana jest na około 25 mld zł.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.