Skip to content Skip to footer

Brown-Forman wśród najlepszych miejsc do pracy dla kobiet

Brown-Forman, międzynarodowa firma z branży dystrybucji alkoholu, znalazła się w ścisłym gronie 10 najlepszych pracodawców wyróżnionych tytułem Najlepsze Miejsce Pracy dla Kobiet w 2024 roku. To już szesnasta odsłona konkursu organizowanego przez Great Place to Work®.

W edycji 2023-2024 przebadano 196 firm w Polsce, co stanowi niemal 10% więcej niż w poprzedniej edycji. Po raz pierwszy Great Place To Work® ogłosił listę 10 firm najbardziej sprawiedliwych dla kobiet. Zwycięzcą rankingu została firma finansowa SIX Global Services, a na drugim i trzecim miejscu znalazły się odpowiednio spółka informatyczna Cisco i firma transportowa DHL Global Forwarding. Brown-Forman Polska uplasowała się w pierwszej dziesiątce.

Laureaci konkursu Great Place To Work® skutecznie tworzą środowisko pracy będące wzorcem dla innych polskich firm. 89% pracowników organizacji z listy Najlepszych Miejsc Pracy™ deklaruje, że pracuje w świetnych firmach, podczas gdy średnia krajowa wynosi tylko 51%.

„Misją Great Place To Work® jest promowanie kultury organizacyjnej For All™, która odpowiada na potrzeby pracowników bez względu na ich tożsamość płciową, wiek, zajmowane stanowisko czy staż w firmie” – mówi Marzena Winczo-Gasik, szef Zespołu Culture Audit™ w Great Place To Work Polska. Zwraca uwagę na fakt, że na rynku pracy kobiety nadal zarabiają mniej od mężczyzn i częściej napotykają na szklany sufit.

Dorota Pałysiewicz, dyrektor HR w Brown-Forman Polska, podkreśla, że wiele organizacji dąży do zwiększenia udziału kobiet w strukturach zarządczych. Brown-Forman Corporation postawiła sobie za cel osiągnięcie 40% kobiet na stanowiskach dyrektorskich do 2030 roku. Pomagają w tym oddolne inicjatywy, takie jak GROW (Growing Real Opportunities for Women), które mają na celu zwiększenie potencjału kobiet i ich szans na kluczowe stanowiska w firmie, a także aktywację kobiet w segmentach postrzeganych jako typowo męskie. „W Brown-Forman dbamy o to, aby firma była naturalnym środowiskiem stwarzającym poczucie przynależności i zawodowej satysfakcji dla każdego pracownika” – dodaje Pałysiewicz.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment