AutoMoto

Bracia Collins odbudują „Syrenkę” dla Toma Hanksa

Rafał i Grzegorz Collins, prowadzący popularny program na Discovery Channel „Odjazdowe bryki braci Collins” pomogą w odnowieniu samochodu „Syrenka” przeznaczonym na aukcję charytatywną dla aktora Toma Hanksa, której inicjatorką jest Monika Jaskólska.


Pod koniec grudnia 2018 r. Tom Hanks opublikował informacje w swoich serwisach społecznościowych o poszukiwaniu modelu samochodu „Syrena”. Robi to jednak w szczególnym celu – po odrestaurowaniu auta, chce przeznaczyć je na aukcję, a dochód ze sprzedaży przeznaczyć na Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Inicjatorką tego wydarzenia jest Monika Jaskólska, organizatorka akcji charytatywnej „Nie wypada nie pomagać”, która od dawna wspiera bielski szpital i już wcześniej współpracowała z hollywoodzkim aktorem, kiedy poszukiwał modelu Fiata 126p w 2017 r.

Wspomniany egzemplarz to model wystawiony przed laty przez studentów Politechniki Białostockiej na rzez Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego posiadaczem wtedy stał się Zbigniew Baran wraz z synami: Jarosławem i Maciejem – znanymi pilotami rajdowymi.

Pan Zbigniew wielokrotnie startował w rajdach, w mistrzostwach Polski jeździł m.in. syreną, a w 1974 roku zdobył tytuł samochodowego mistrza Polski w klasie 850 jadąc wersją 104 i z sentymentu wylicytował ten model po latach. Słysząc jednak o poszukiwaniach „Syrenki” przez Toma Hanksa i akcji Moniki Jaskólskiej „Nie wypada Nie pomagać”, stwierdził, że zechce dać drugie życie swojemu wyjątkowemu eksponatowi i przekaże go w szczytnym celu.

31 stycznia o godzinie 11 na krakowskim rynku odbyło się oficjalne przekazanie samochodu.

Po przekazaniu auto zostało załadowane na lawetę, aby przetransportować je do Bielsko-Białej, gdzie po południu samochód symbolicznie przywitali pod Ratuszem przedstawiciele miasta oraz jego mieszkańcy.

Następnie auto trafiło do warsztatu BB Oldtimer Garage, w którym będzie remontowane i skrzętnie ukrywane, aby utrzymać efekt końcowy w tajemnicy. Na samym końcu auto znajdzie się również w warszawskim studio Braci Collins, aby dołożyć do niego element, który w znaczny sposób podniesie jego wartość i zapewni mu indywidualność.

Aby upamiętnić fakt, iż Syrenka została wylicytowana wcześniej podczas finału WOŚP maska Syreny, na której znajduje się ogromne serce – symbol orkiestry oraz autograf Jurka Owsiaka zostanie zdemontowana i wystawiona na licytację na rzecz akcji „Nie Wypada Nie Pomagać”.

Następnie samochód otrzyma nową maskę, która na etapie remontu poleci do Los Angeles aby uzyskać dedykację i podpis Toma Hanksa dla osoby, która zechce wylicytować ten niewątpliwie wyjątkowy egzemplarz.

Należy też wspomnieć o wielkiej roli znanego kierowcy rajdowego Rafała Sonika w tym przedsięwzięciu. On także wyraził poparcie dla akcji „Nie wypada Nie pomaga” i zobowiązał się uzyskać fundusze, a z zebranych pieniędzy ufundować autobus , który sprezentuje fundacji prowadzonej przez Moniką Jaskólską, aby mogła się dalej prężnie rozwijać i robić jeszcze więcej dobrego.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.