Skip to content Skip to footer

Audi stawia nową fabrykę dla elektryków w Chinach

Audi koncentruje się na elektryfikacji swojej gamy modelowej. Dotyczy to również rynku chińskiego. Funkcjonująca w Państwie Środka spółka Audi-FAW NEV Company Ltd. wyznacza kierunek rozwoju lokalnego portfolio samochodów elektrycznych. W ostatnich miesiącach, spółka założona wspólnie przez Audi i jego chińskiego partnera firmę FAW, wytyczyła nowy kamień milowy w tym procesie: Po intensywnych przygotowaniach i pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez chińskie władze, w Changchun rusza budowa nowej fabryki w pełni elektrycznych samochodów bazujących na koncernowej platformie PPE (Premium Platform Electric).

Zakład będzie miał zdolność produkcyjną ponad 150 000 samochodów elektrycznych rocznie. Co więcej, produkcja będzie neutralna pod względem emisji CO2 i w pełni połączona w sieci internetowej.

„Spółka Audi-FAW NEV będzie odgrywać kluczową rolę we wdrażaniu naszej strategii elektryfikacji w Chinach. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wraz z naszym partnerem, firmą FAW, udało nam się wytyczyć kolejny ważny kamień milowy w realizacji tego projektu. Teraz możemy poświęcić całą naszą uwagę dalszemu rozwijaniu współpracy w ramach spółki, a także rozpocząć budowę nowego zakładu” – mówi Markus Duesmann, prezes zarządu AUDI AG.

Nowa fabryka wyznacza standardy dla wszystkich zakładów produkcyjnych Audi

Do końca 2024 roku na powierzchni około 150 hektarów w Changchun powstanie bardzo nowoczesny zakład produkujący w pełni elektryczne modele Audi. „Najnowszy zakład produkcyjny Audi wyznaczy nowe standardy w zakresie cyfryzacji, wydajności i zrównoważonego rozwoju. Tworząc nową spółkę Audi-FAW NEV Company, wnosimy świeżą energię do rozwoju e-mobilności w Chinach” – mówi Jürgen Unser, prezes Audi China. By wszystkie procesy w nowym zakładzie mogły być połączone w sieci, wprowadzona zostanie całkowicie nowa architektura IT. Program ekologiczny Mission:Zero, obejmujący wszystkie fabryki Audi, wyznacza parametry zrównoważonego rozwoju, dzięki czemu produkcja w Changchun będzie neutralna pod względem emisji CO2. Na terenie nowej fabryki powstanie tłocznia blach, zakład konstrukcji nadwozia, lakiernia, linia montażu końcowego, a także własny zakład montażu akumulatorów. Pierwsze budynki zaczną powstawać po zakończeniu okresu zimowego.

Pierwsza w Chinach fabryka czterech pierścieni produkująca wyłącznie elektryczne samochody

Nowa fabryka w Changchun będzie pierwszym zakładem produkcyjnym Audi w Chinach, w którym z taśmy zjeżdżać będą wyłącznie w pełni elektryczne modele Audi. Fabryka o rocznej zdolności produkcyjnej ponad 150 000 samochodów odegra kluczową rolę w dalszej elektryfikacji portfolio produktów Audi na rynku chińskim. Początkowo, w zakładzie produkowane będą trzy modele bazujące na platformie Premium Platform Electric (PPE), opracowanej przez Audi wspólnie z Porsche. Pierwszymi samochodami, które zjadą z linii produkcyjnej będą elektryczny SUV i elektryczna limuzyna.

Audi-FAW NEV Company jest pierwszą spółką z większościowym udziałem Audi w Chinach. Prezes zarządu Audi China Helmut Stettner, obejmie również kierownictwo nad nowym zakładem.

Show CommentsClose Comments

Leave a comment

0.0/5