AktualnościGaming

Zadebiutował >observer_ z Rutgerem Hauerem w roli głównej

Najnowsza gra krakowskiego Bloober Team znalazła się na trzecim miejscu globalnych bestsellerów na platformie sprzedażowej Steam zaledwie dzień po światowej premierze. Pierwsze recenzje w międzynarodowych mediach przyznały grze 9 na 10 punktów, a średnia ocen dziennikarzy przekroczyła 80 proc. Czyżby polska branża gier video po dotychczasowych spadkach złapała stabilizację?


 

>observer_ z Rutgerem Hauerem w roli głownej debiutował wczoraj na głównych platformach i wciąż utrzymuje się w czołówce najlepiej sprzedawanych niezależnych tytułów. Autorem jest Bloober Team – niezależny producent gier wideo z Krakowa, specjalizujący się w tworzeniu gier z gatunku „hidden horror”. Oprócz ikony lat ’80 ubiegłego wieku w obsadzie zobaczymy polskiego aktora – Arkadiusza Jakubika. – Ogromnie cieszymy się z tak dobrej premiery gry >observer_. Patrząc na pierwsze oceny dziennikarzy oraz komentarze graczy możemy potwierdzić duży potencjał sprzedażowy gry. Nasza poprzednia, dotychczas największa produkcja – Layers of Fear nie znalazła się w top 10. >observer_ osiągnął znakomity wynik i to jeszcze w tak krótkim czasie, a pamiętajmy, że gry z naszego gatunku notują z reguły lepsze wyniki na konsolach niż na Steamie – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Rynek z niepokojem śledzi nowinki z branży – wszystko za sprawą ostatnich spadków na giełdzie. Mimo to debiuty na ten rok zapowiedzieli kolejni gamedeveloperzy, w tym gigant z Wrocławia – spółka Techland.

Bloober Team na NewConnect notowany jest od 2011 roku. Spółka już jakiś czas temu ogłosiła, że chce realizować horrory psychologiczne. Na początku 2016 na rynek trafił Layers of Fear. Wtedy też Piotr Babieno podkreślał, że studio planuje być światowym liderem horroru w grach video. Sukces sprzedażowy LoF pozwolił spółce wejść do ścisłej czołówki światowych producentów tego gatunku. Pomogła w tym współpraca amerykańskiego partnera – firmy Aspyr Media. Obecnie studio zatrudnia w Krakowie specjalistów z branży polskiej i zagranicznej. W sumie z Bloober Team współpracuje grupa ponad 100 osób.

>observer_, horror psychologiczny z gatunku cyberpunk, pojawił się na całym świecie na platformach PC/Mac, PS4, Xbox One w cenie 29,99 USD (każdy posiadacz Layers of Fear na komputery ma możliwość zakupu >observera_ w cenie uwzględniającej 20 proc. rabat). Poza platformami sprzedażowymi głównych formatholderów, >observer_ jest dostępny również za pośrednictwem nowego amerykańskiego kanału – Twitch Commerce.

Redakcja Author
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Redakcja Author
Sorry! The Author has not filled his profile.

Comment here