Sylwetki

Stefan Bogucki PR menedżerem w Revolut

Do zespołu Revolut, spółki z branży fintech, dołączył Stefan Bogucki. Jako PR & Community Manager będzie odpowiedzialny za działania komunikacyjne firmy w Polsce. Firma rozwija swoje zdolności komunikacyjne także na innych rynkach. Obecnie poszukuje PR menadżerów zarówno w krajach europejskich (m.in. Niemcy, Czechy, Grecja), jak i azjatyckich (Japonia).


Stefan Bogucki posiada ponad 11 lat doświadczenia w komunikacji na rzecz spółek z sektora finansów, usług profesjonalnych i nowych technologii. Zanim dołączył do zespołu Revolut przez 5 lat był konsultantem PR w Partner of Promotion, a następnie 5 lat w polskim biurze Grayling. Ostatnie 2 lata jako Senior Associate doradzał klientom Hill+Knowlton Strategies Poland (WPP).

Jego doświadczenie obejmuje m.in. tworzenie strategii komunikacyjnej spółki, koordynowanie pracy agencji PR w krajach CEE/SEE, zarządzanie sytuacjami o potencjale kryzysowym, audyt kampanii PR, wprowadzanie na rynek nowych usług finansowych oraz komunikowanie transakcji fuzji i przejęć.

W ostatnich latach realizował działania PR dla firm takich jak Luno, Twino, Facebook, Chubb, Innova Capital, GE Capital, AIG, ING, BNY Mellon, BZ WBK, Erste, Provident i Wonga. Wspierał klientów biorących udział w procesie konsultacji społecznych ustaw i wdrażania nowych regulacji w sektorze bankowym, ubezpieczeniowym, kryptowalut i pożyczkowym.

Stefan Bogucki jest absolwentem programu MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, socjologii w SGGW, prawa spółek i relacji inwestorskich w SGH. Studiował i pracował w Belgii, na Uniwersytecie w Gandawie oraz w kwaterze głównej NATO w Brukseli. Prywatnie miłośnik kitesurfingu i podróży.

– Zgodnie z europejską strategią Revolut pozycja country menedżera jest wzmacniana w Polsce przez PR & community menadżera. Cieszę się, że tą osobą będzie Stefan, który dołączył do nas od czerwca. Również w innych krajach firma stawia na doświadczonych PR-owców ze znajomością branży nowych technologii i finansów. To ważna funkcja w kraju takim jak Polska, gdzie zatrudniamy już blisko 200 osób i obsługujemy ponad 100 000 klientów – powiedział Karol Sadaj, Country Manager Revolut w Polsce.

– Dziękuję za zaufanie i cieszę się, że będę mógł wspierać polski zespół Revolut – najszybciej rozwijającej się firmy fintech w Europie. Osobiście długo czekałem aż na polskim rynku pojawi się gracz tego formatu, stanowiący realną alternatywę dla tradycyjnych usług finansowych. Liczę, że moje doświadczenie z trzech firm PR będących liderami na polskim rynku doradztwa komunikacyjnego przyda się w umacnianiu dobrych relacji spółki z jej polskimi interesariuszami – dodał Stefan Bogucki, PR & Community Manager Revolut w Polsce.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Revolut zwiększył liczbę klientów o ponad 300%, do przeszło 2 milionów, utrzymując tym samym pozycję najszybciej rozwijającej się spółki fintech w Europie. Z danych firmy wynika, że liczba transakcji wykonywanych przez klientów sięga 100 milionów miesięcznie, a ich wartość przekracza 2 miliardy dolarów. W Polsce liczba klientów przekroczyła już 100 000 i szybko rośnie.

Revolut potwierdził, że największą społeczność klientów posiada w Wielkiej Brytanii, około 900 000 osób, drugim i trzecim największym rynkiem dla firmy są Francja i Polska. Fintech do tej pory obecny wyłącznie w Europie planuje w najbliższych miesiącach wejść na rynek amerykański, a także do Kanady, Singapuru, Hong Kongu, Australii i Nowej Zelandii.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.