AktualnościGospodarka

Polska Grupa Supermarketów chce przejąć siec sklepów SPAR w Polsce

Pełnomocnik Polskiej Grupy Supermarketów (PGS), sieci ok. 600 placówek handlowych w kraju, złożył ofertę przejęcia sklepów znanej, międzynarodowej marki spożywczej SPAR – wynika z nieoficjalnych informacji portalu. PGS zainteresowany jest przejęciem franszyzy na zarządzanie siecią sklepów, działających pod marką SPAR w całym kraju. Pełnomocnik PGS wyraził zainteresowanie rozpoczęciem negocjacji nad warunkami współpracy w szerokim zakresie z SPAR International na terenie Polski.


PGS nie komentuje sprawy  – ”Nie potwierdzam i nie zaprzeczam” – mówi prezes PGS Michał Sedecki.

Według doniesień prasowych sytuacja ta może być wynikiem zaniepokojenia sieci SPAR International współpracą z dotychczasowym partnerem w Polsce – firmą Bać Pol. Firma Bać-Pol, jeden z największych hurtowników w Polsce, boryka się z problemami i przeprowadza głęboką restrukturyzację biznesu. Według ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy Bać Pol zlikwidował niemal połowę swoich oddziałów – z 16 do 10 na koniec 2018 roku. Teraz pod znakiem zapytania stoi przyszłość sklepów działających pod marką SPAR.

Obecnie w Polsce funkcjonuje 250 sklepów sieci. Warto przypomnieć, że w 2012 r. podczas otwarcia 100. sklepu sieci SPAR w Polsce Leszek Bać, prezes Grupy Bać-Pol, informował, że w ciągu kilkunastu lat zamierza mieć na krajowym rynku ponad 1000 sklepów pod szyldem SPAR.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.