Prezentacje

Pełna gama X4 już w salonach BMW Inchcape

Salon BMW Inchcape Warszawa zaprezentował nowy model BMW X4, którego stylistyka nieco podzieliła fanów bawarskiej marki. Wobec swojego poprzednika, zaprezentowanego w Nowym Jorku w 2014 r., nowe X4 jest znacznie większy, ale i… odważniejszy.


Odważniejszy przede wszystkim, ze względu na swoje gabaryty oraz wygląd zewnętrzny. Nowe X4 jest zdecydowanie większe od swojego poprzednika: auto jest o 81mm dłuższe (4752 mm), o 37 mm szersze (1918 mm) i raptem 3 mm niższe (1621 mm), jednak o wydłużonym rozstawem osi o 54 mm (2854 mm) zdaje się być znacznie masywniejszy. Te zabiegi pozwoliły na wygospodarowanie 525 l przestrzeni bagażowej, co jest kluczowe dla tej grupy samochodów.

Linia nadwozia najnowszego BMW nie pozwoli go pomylić z innymi modelami, co niestety zdarza się coraz częściej. Detale przedniej części współdzieli niewątpliwie z nieco mniejszej wersji X3, jednak tył samochodu, z charakterystycznymi płaskimi, szerokimi lampami nadaje mu iście sportowy ton. Jest przedstawicielem cieszącą się niesłabnącą popularnością idei „Sports Activity Coupé” w segmencie premium klasy średniej.Mechanicznie samochód został zaprojektowany tak, aby zapewnić najwyższy komfort zarówno do zadań w miejskiej zgiełku, jak i poza nim. Zebrano wszystkie doświadczenia BMW, które znalazły zastosowanie w X4. Standardowy przełącznik właściwości jezdnych umożliwia wybór standardowego trybu COMFORT, ekonomicznego trybu ECO PRO lub trybu SPORT. Tryb SPORT włącza się przełącznikiem właściwości jezdnych na konsoli środkowej i aktywuje on znacznie bardziej dynamiczne ustawienia napędu i układu jezdnego. Silnik reaguje jeszcze bardziej spontanicznie. Standardowy inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive adaptacyjnie i płynnie rozdziela napęd na koła przednie i tylne, poprawiając trakcję, stabilność kursu i zwiększając bezpieczeństwo jazdy w każdej sytuacji. Pięciowahaczowa oś tylna dzięki wysokiej sztywności zapewnia precyzyjne prowadzenie kół nieodzowne dla uzyskania wyśmienitych właściwości jezdnych. To zawieszenie gwarantuje jednak również komfort jazdy. Jego płaska konstrukcja i szeroko rozstawione kolumny MacPhersona pozwoliły uzyskać duży bagażnik i dużą szerokość przelotu do kabiny.Środek również nie powinien powodować kręcenia nosem nawet najbardziej wymagających klientów. BMW na przestrzeni lat doskonale poznało oczekiwania kierowców, jak i pasażerów, zaś każdy kolejny model jest tego odzwierciedleniem. Na pierwszy rzut oka wita nas doskonale skrojony i intuicyjny kokpit z centralnym, 10,25-calowym wyświetlaczem, który jest swoistym centrum dowodzenia nad licznymi systemami oferowanymi w samochodzie. Ponadto, aby zwiększyć komfort kierowców wykorzystano bardzo wysokiej jakości materiały z widocznymi przeszyciami na tapicerce, co dodatkowo nadaje sportowy charakter. Podwójnie klejone szyby wygłuszają zewnętrzne dźwięki czemu zredukowano zewnętrzne dźwięki.BMW Inchcape Warszawa oferuje pełną gamę silnikową i stylizacyjną nowego X4. A ta jest niemała. Obecnie w ofercie znajdziemy 7 jednostek napędowych, 3 jednostki diesla oraz 4 benzynowe. Podstawowa jednostka diesla to 4-cylindrowy silnik wysokoprężny BMW TwinPower Turbo o mocy 140kW (190 KM). Najmocniejszy to doskonale znany i ceniony acz zmodernizowany xDrive 35d, 6-cylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny BMW TwinPower Turbo o mocy 230kW (313 KM) i momencie obrotowym 630Nm pozwala na rozpędzenie auta do 247 km/h, zaś pierwsze 100 km/h od startu osiągnie już po niespełna 5,2 sek.
Gamę silników benzynowych otwiera xDrive20i, 4-cylindrowy silnik benzynowy BMW TwinPower Turbo o mocy 135kW (184 KM) i momencie obrotowym 270Nm. Najmocniejszą wersją jest oczywiście X4 M40i. To 6-cylindrowy silnik rzędowy M Performance TwinPower Turbo o mocy 265 kW (360 KM) i momencie obrotowym 465 Nm. Przyspieszenie 0–100 km/h: 4,9 s; prędkość maksymalna: 250 km/h.

Co ważne, każda jednostka zapewnia doskonałe warunki trakcyjne dzięki napędowi xDrive oraz rozkładowi masy na przednią i tylną oś w stosunku 50 : 50.
BMW X4 będzie można podziwiać w salonach Inchcape Motor Polska w Warszawie, Wrocławiu oraz Poznaniu. Przedstawiciele Inchcape zachęcają również do jazd testowych. Formularz jazdy próbnej znajdziecie pod tym linkiem. 


Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.