Sylwetki

Forma pozytywnego wzmocnienia

„Mamy wrażenie, że sukces nadal bardzo często postrzegany jest przez pryzmat pieniędzy czy wysokiego stanowiska w pracy zawodowej. Niewątpliwie jest to sukces. Jednak często kiedy pytamy kobiety robiące karierę zawodową o ich definicje sukcesu okazuje się, że są one bardzo osobiste i nieoczywiste”. Rozmowa z Martą Osuch i Agnieszką Rejowską, organizatorkami akcji „Jestem Kobietą Sukcesu. Sama definiuję swój Sukces”


 


 

Jak definiujecie sukces?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Słowo „sukces” jest pojęciem wielowymiarowym, dotyczyć może życia osobistego, zawodowego, pasji czy wartości. Każdy z nas w inny sposób definiuje to słowo. Do tego właśnie zachęcamy w naszej akcji społecznej „Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES”.
 

 

Czy Kobietom trudniej jest mówić o swoim sukcesie, stąd to przedsięwzięcie?
Chciałybyśmy, aby kobiety odważniej mówiły o swoich sukcesach tych małych i dużych, o mocnych stronach i talentach. To forma pozytywnego wzmocnienia.

Zależy nam, by akcja trafiła do szerokiego grona kobiet, które podejmują wyzwania jakie stawia przed nimi życie, realizują marzenia i mają odwagę dążyć do osiągnięcia wyznaczonych celów.

W każdej edycji akcji możemy liczyć na Ambasadorki – Kobiety Sukcesu, które dzielą się  swoimi doświadczeniami, wspomnianą definicją sukcesu, tym samym stają się inspiracją dla innych kobiet. Jest to przede wszystkim forum wymiany doświadczeń i indywidualnych spostrzeżeń.
 

 

Kim są Ambasadorki akcji?
Do projektu zapraszamy kobiety, które są spełnione w życiu,  mają ciekawą pracę, w której się realizują, pasję; robią rzeczy, które sprawiają, że czują się szczęśliwe. Są to kobiety świadome siebie oraz mające odwagę opowiedzieć swoją historią i wspólnie z nami szerzyć ideę kobiet sukcesu… ideę akcji.

W każdej edycji dbamy o różnorodność wśród Ambasadorek. Chcemy aby przedstawicielkami Kobiet Sukcesu były kobiety w różnym wieku, pełniące różne role społeczne, mające ciekawe pasje czy interesującą pracę zawodową.

 


Motywacja wówczas jest na wysokim poziomie, bo kobieta zaczyna realizować to, na czym jej zależy. Miło nam obserwować, że Polki są coraz bardziej świadomymi kobietami. Stawiają na rozwój. Chcą od życia więcej.


 

Jaki jest stosunek Polek do sukcesu, czy są na niego gotowe?
Mamy wrażenie, że sukces nadal bardzo często postrzegany jest przez pryzmat pieniędzy czy wysokiego stanowiska w pracy zawodowej. Niewątpliwie jest to sukces. Jednak często kiedy pytamy kobiety robiące karierę zawodową o ich definicje sukcesu okazuje się, że są one bardzo osobiste i nieoczywiste. Zależy nam na tym,  żeby spojrzeć na temat głębiej, w odniesieniu do własnych wartości. Jeśli każda z nas odpowie na pytanie „Czym dla mnie jest sukces?”, będzie miała inne spojrzenie. Łatwiej jej będzie dążyć do tego, czego pragnie.  Będzie miała wyznaczony kierunek, co sprawi, że będzie jej łatwiej planować osiągnięcie celu.  Motywacja wówczas jest na wysokim poziomie, bo kobieta zaczyna realizować to, na czym jej zależy. Miło nam obserwować, że Polki są coraz bardziej świadomymi kobietami. Stawiają na rozwój. Chcą od życia więcej.
 

 

Czy obserwujecie zmiany wśród kobiet na przestrzeni tych trzech edycji?
Z wielką przyjemnością możemy stwierdzić, że kobiety są coraz bardziej przekonane o swoich mocnych stronach, talentach, czy sukcesach. Jednak nadal potrzebują pozytywnego wzmocnienia, inspiracji i motywacji. Pragnienie rozwoju jest dla kobiet początkiem drogi do tego, by poczuły się spełnione. Z edycji na edycję obserwujemy coraz większą otwartość kobiet na zmiany, wydają się być bardziej świadome i pewne siebie. Co bardzo nas cieszy.
 

 

Czego można się spodziewać na Gali Kobiet Sukcesu – finale III edycji akcji społecznej „Jestem Kobietą Sukcesu. Sama definiuję swój Sukces”?
Proszę się spodziewać przede wszystkim dużej dawki inspiracji i motywacji w doskonałym towarzystwie. W programie:  prelekcje Kobiet Sukcesu – Ambasadorek tej edycji na bliskie ich sercu tematy w nawiązaniu do sukcesu, inauguracyjna wystawa zdjęć Ambasadorek oraz możliwość spotkania ciekawych ludzi.
 

 

Co zainspirowało Was do stworzenia akcji?
Tematyka sukcesu jest powszechnie znana. Jednak my chciałyśmy spojrzeć na słowo „sukces” z innej perspektywy, chciałyśmy spojrzeć na temat szerzej, w oparciu o życiowe wartości. Inspiracją do tego okazały się spotkania z kobietami, w ramach naszych warsztatów „Sukces w Wielkim Mieście”, indywidualnych spotkań rozwojowych (meetingów rozwojowych), czy też spotkań w gronie koleżanek. Zauważyłyśmy wtedy zjawisko, które bardzo nas zainteresowało, mianowicie – wiele kobiet chętnie mówi o swoich słabościach, trudnych momentach czy porażkach, z trudem natomiast przychodzi im mówienie o sobie w pozytywach, o swoich mocnych stronach, talentach czy sukcesach. Pomyślałyśmy, że warto byłoby zachęcić kobiety do innego spojrzenia na sukces i namówić je, do stworzenia swojej definicji sukcesu. Tak powstał pomysł, aby zorganizować akcję społeczną skierowaną do wszystkich kobiet, bez względu na wiek, wykonywany zawód, zainteresowania czy pełnione role społeczne.

 


 

Marta Osuch i Agnieszka Rejowska – Projektantki Sukcesu

 


PROJEKTANTKI SUKCESU

Marta Osuch i Agnieszka Rejowska

Absolwentki Psychologii oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Trenerki rozwoju osobistego i zawodowego. Autorki cyklu warsztatów „Sukces w Wielkim Mieście” oraz organizatorki akcji społecznej „Jestem Kobietą Sukcesu. Sama definiuję swój Sukces”.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.