PrezentacjeSylwetki

Bugatti z nowym prezesem, Renz na czele Audi Sport GmbH

Michael-Julius Renz zostanie nowym szefem spółki Audi Sport GmbH. Zastąpi w ten sposób dotychczas zarządzającego firmą Stephana Winkelnanna, który od 1 stycznia 2018 r. obejmie stanowisko prezesa marki Bugatti.


 

“Międzynarodowe doświadczenie Michaela-Juliusa Renza jest doskonałą bazą do dalszego wzrostu spółki Audi Sport na całym świecie” – wyjaśnia Rupert Stadler, prezes zarządu AUDI AG. Renz jest wykształconym kierunkowo managerem, pełniącym od ponad dwudziestu lat kierownicze role w AUDI AG. Od roku 2015, działając na stanowisku prezesa Audi Sales Division China, był odpowiedzialny za sprzedaż i rozpoznawalność marki na tym jednym z najważniejszych dla czterech pierścieni rynków zbytu. Wcześniej zarządzał również sprzedażą w Europie oraz centralnym marketingiem marki Audi. Nowy prezes Audi Sport GmbH obejmie swe obowiązki z dniem 1 marca 2018 r.

Dotychczasowy szef spółki Audi Sport GmbH Stephan Winkelmann, z dniem 1 stycznia 2018 r. zostanie prezesem Bugatti Automobiles S.A.S. z siedzibą w Molsheim we Francji. Winkelmann był szefem Audi Sport od marca roku 2016, a wcześniej, przez ponad 11 lat, kierował Automobili Lamborghini S.p.A. – włoską spółką koncernu AUDI AG. “Chciałbym serdecznie podziękować Stephanowi Winkelmannowi za jego zaangażowanie i wkład jaki wniósł do tej firmy” – dodał Rupert Stadler. “Stephan umocnił Audi Sport jako niezależną i ukierunkowaną przyszłościowo markę. Miał też decydujący wpływ na wyznaczenie kursu dla przyszłego rozwoju firmy. Michael-Julius Renz otrzyma wspaniałe dziedzictwo.”

Audi Sport GmbH jest spółką w całości należącą do koncernu AUDI AG. Jej siedziba znajduje się w Neckarsulm. Firma skupia się na rozwoju, produkcji i sprzedaży modeli Audi spod znaku R i RS, przygotowywaniu samochodów wyścigowych dla klientów zewnętrznych, personalizacji pojazdów w ramach projektu Audi exclusive oraz na produkcji akcesoriów serii Audi collection. Przez ostatnich sześć lat, Audi Sport podwoiło wyniki sprzedaży, a rok 2017 był rekordowy pod tym względem. Do roku 2020, spółka poszerzy gamę produkowanych przez siebie modeli z 11 do 16. Ścieżka dalszego wzrostu została już wyznaczona.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.