AutoMoto

BMW i8 Roadster w salonach Inchcape

Salony BMW Inchcape goszczą wyjątkowy pojazd – warte ponad 700 tys. złotych BMW i8 Roadster. Spektakularny samochód przyciąga uwagę nie tylko swoim wyglądem, ale również zaawansowaną technologią.


 

Fani motoryzacji i nowych technologii, odwiedzający salony Inchcape w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu mogą stanąć twarzą w twarz z przyszłością motoryzacji – 22 października i8 Roadster zadebiutował w stolicy Dolnego Śląska, natomiast 26 października pojawi się w Poznaniu, odkrywając swoje ekscytujące oblicze. Ten niezwykle rzadki pojazd jest z pewnością jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie konstrukcji BMW.

Poza wydajną i oszczędną trzycylindrową jednostką benzynową o pojemności 1,5l, wspartą silnikiem elektrycznym, wyróżnikiem pojazdu jest niezwykle lekka konstrukcja LifeDrive. Składa się ona z modułu Drive – aluminiowej ramy – oraz modułu Life, wykonanego z ultralekkiego i wytrzymałego karbonu. Oba moduły są odciążone, co – jak zapewnia producent – umożliwia sportową i wydajną jazdę zgodną z ideą zrównoważonego rozwoju.

Innowacyjny napęd hybrydowy typu plug-in oferuje 374 KM mocy i generuje moment obrotowy na poziomie 570 Nm, dzięki czemu i8 Roadster przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,6 s. Liczby te wyglądają jeszcze bardziej imponująco, przy uwzględnieniu ekonomiki jazdy. Średnie zużycie paliwa i8 Roadster wynosi zaledwie 2,1 litra i 14,5 kWh na 100 km!

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.