Aktualności

Atrium kupuje Wars Sawa Junior za kwotę 301,5 mln EUR

Po zakończeniu transakcji Spółka będzie właścicielem czterech flagowych centrów handlowych w stolicy Polski o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) około 550 000 m².


Atrium European Real Estate Limited (giełdowa nazwa spółki na VSE/ Euronext: ATRS) („Atrium” lub „Spółka”, a wraz z podmiotami zależnymi, „Grupa”), będąca wiodącym właścicielem i operatorem nieruchomości usługowo-handlowych w Europie Środkowej, ogłasza, że właśnie podpisała umowę nabycia kultowego obiektu handlowego Wars Sawa Junior, położonego w pierwszorzędnej lokalizacji w sercu Warszawy, przy najważniejszej i najbardziej wyeksponowanej ulicy handlowej miasta, za kwotę 301,5 miliona EUR. Atrium nabywa kompleks Wars Sawa Junior od firmy PFCEE, będącej funduszem zarządzanym przez CBRE Global Investors, korzystając z po części ze środków własnych i po części z zewnętrznych źródeł finansowania. W konsekwencji transakcji wskaźnik należności do wartości rynkowej (LTV) Atrium wzrośnie od 33,5% do ok. 37,0%, co jest zgodne z oczekiwaniami Spółki. Finalizacja transakcji, która przewidywana jest na czwarty kwartał bieżącego roku, uzależniona jest od spełnienia określonych warunków zawieszających.

Kompleks Wars Sawa Junior został wybudowany w latach 70-tych i był pierwszym domem handlowym w Warszawie. Wielokrotnie przechodził przebudowy, rozbudowy i modernizacje. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych i popularnych obiektów handlowych w Warszawie, cieszącym się wysoką liczbą odwiedzających, przekraczającą 60 milion osób rocznie. Oferuje on 26 000 m² wysokiej jakości nowoczesnej powierzchni najmu, w chwili obecnej całkowicie wynajętej rozpoznawalnym krajowym i międzynarodowym markom, takim jak H&M, C&A, CCC, TK Maxx i Zara. Ponadto w kompleksie mieści się kolejne 11 000 m² powierzchni – głównie biurowej i magazynowej.

Wars Sawa Junior posiada również wyjątkowe usytuowanie komunikacyjne, mając bezpośredni dostęp do warszawskiego metra (dwie linie), tramwajów i autobusów, a także wygodnych lokalnych parkingów.
W niedługim czasie centrum będzie korzystało z kilku istotnych nowych inwestycji w najbliższym otoczeniu, które obecnie są w trakcie budowy i których otwarcie zaplanowane jest już w 2018 roku. Atrakcyjność otoczenia Centrum w nadchodzących latach zostanie jeszcze bardziej wzmocniona w związku z planowaną budową Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Parku Centralnym oraz dodatkowych budynków biurowych.

Po zakończeniu transakcji Spółka będzie posiadała w stolicy Polski cztery flagowe centra handlowe o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej około 550 000 m². W pozostałych trzech stołecznych centrach z portfolio Atrium powstanie do końca 2018 roku 26 tys. m² dodatkowej powierzchni GLA w ramach trwającego programu przebudowy i rozbudowy aktywów, w ramach którego po zakończeniu wszystkich etapów prac przysporzone zostanie ponad 60 000 m² prestiżowej powierzchni handlowej w Warszawie.

Liad Barzilai, prezes zarządu Grupy Atrium tak komentuje najnowszy nabytek: „Obiekt Wars Sawa Junior jest jednym z najbardziej znanych i najlepiej zlokalizowanych obiektów handlowych w warszawskim śródmieściu, a także posiadającym największą liczbę odwiedzających, co czyni go znakomitym uzupełnieniem naszego polskiego portfela. Kompleks Wars Sawa Junior to nie tylko kolejny kluczowy obiekt handlowo-usługowy o dominującej pozycji w regionie w naszym stale powiększającym się portfolio aktywów na warszawskim rynku. Otwiera on również wiele interesujących możliwości w zakresie przebudowy i zarządzania, co pozwoli nam rozwijać to centrum i pomnażać płynące z niego zyski, wykorzystując w pełni jego niezrównane położenie w najlepszej śródmiejskiej lokalizacji. Transakcja nabycia jest zgodna z naszą strategią koncentrowania w portfelu Atrium prestiżowych centrów handlowych w Polsce i w Czechach, generujących wyższe przepływy środków pieniężnych”.

Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
×
Leszek Cieloch Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.